Tadeusz Zwiefka pokieruje PO w wyborach do europarlamentu (Aktualizacja)

14 marca 2014   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej podjął decyzję, że szefem sztabu wyborczego podczas zbliżającej się kampanii do Parlamentu Europejskiego będzie pochodzący z Tucholi Tadeusz Zwiefka. Jest posłem do Parlamentu Europejskiego dwóch kadencji. Po raz pierwszy został wybrany w roku 2004.<!–more–> Reelekcję w roku 2009 zapewnił mu dziesiąty wynik wyborczy w kraju. 

Na stanowisku szefa kampanii zastąpił Jacka Protasiewicza, który po incydencie z obsługą lotniska we Frankfurcie stracił tę funkcję, nie startuje też w eurowyborach.

Tadeusz Zwiefka został wybrany do Parlamentu Europejskiego w 2004. Od 10 lat reprezentuje w Brukseli swój rodzinny region Pomorza i Kujaw.  W obecnej kadencji jest koordynatorem Grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Komisji Prawnej – formułuje stanowisko tej największej w Parlamencie Europejskim grupy politycznej  w kwestiach legislacyjnych w obszarze prawa cywilnego i handlowego, własności intelektualnej, prawa spółek, prawa rodzinnego oraz kwestiach etyki w badaniach naukowych. Dodatkowo pełni funkcję wiceprzewodniczącego Klubu PO-PSL.

T. Zwiefka WOM_2762 copy

Tadeusz Zwiefka jest jednym z najaktywniejszych polskich europosłów – jest autorem 11 sprawozdań – czyli stanowisk PE – głównie w tematyce prawa cywilnego i handlowego, prawa rodzinnego, pomocy prawnej oraz immunitetów. Jest też autorem 5 opinii w tym na temat zwalczania nadużyć finansowych czy zapewnienia ochrony konsularnej obywateli Unii Europejskiej za granicą. Legislacja w tym obszarze usprawnia swobodny przepływ osób w UE poprzez likwidację utrudnień administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców korzystających z możliwości wolnego rynku.

Poseł Zwiefka był członkiem specjalnej komisji ds. przestępczości zorganizowanej, korupcji i prania pieniędzy. Z jego inicjatywy zorganizowano wysłuchanie publiczne dotyczące przemytu towarów (tytoniu, alkoholu, samochodów, części samochodowych, dóbr luksusowych) przez wschodnią granicę UE.

Europoseł PO  jest również członkiem delegacji do komisji współpracy parlamentarnej UE-Mołdawia oraz delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Partnerstwa Wschodniego Euronest oraz zastępcą w delegacji UE-Armenia, UE-Azerbejdżan i UE-Gruzja.

Za swoją pracę w Komisji Prawnej był dwukrotnie nominowany do prestiżowej nagrody Posła Roku brukselskiego czasopisma The Parliament Magazine.

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej podjął decyzję, że szefem sztabu wyborczego podczas zbliżającej się kampanii do Parlamentu Europejskiego będzie pochodzący z Tucholi Tadeusz Zwiefka. Jest posłem do Parlamentu Europejskiego dwóch kadencji. Po raz pierwszy został wybrany w roku 2004. Reelekcję w roku 2009 zapewnił mu dziesiąty wynik wyborczy w kraju.

Na stanowisku szefa kampanii zastąpił Jacka Protasiewicza, który po incydencie z obsługą lotniska we Frankfurcie stracił tę funkcję, nie startuje też w eurowyborach.

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl