Mój pierwszy krok w wolontariat

1 maja 2014   Gostycyn     Komentarze: 0

Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Burchat” rozpoczęło realizację projektu dla młodzieży z Gminy Gostycyn pt. KROK. Zadanie zostało dofinansowane przez Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego w kwocie 3,5 tys. zł.

Zadanie polega na zorganizowaniu cyklu szkoleń dla młodzieży. Jedno ze szkoleń obejmować będzie tematykę związaną z wolontariatem (m.in. przepisy prawne) oraz jego typami, drugie natomiast naukę tworzenia projektu, a trzecie animację zabaw z dziećmi. Następnie odbędą się spotkania z dziećmi i młodzieżą z ościennych wsi podczas wakacyjnych dziecińców.

Chcemy dotrzeć do użytkowników miejscowych świetlic, gdzie podzielimy się zdobytą wiedzą z rówieśnikami oraz zabawimy się z młodszymi od nas. Na zakończenie projektu zorganizujemy Forum Młodych na które zaprosimy młodzież z regionu. Polegać ono będzie na prezentacji młodzieżowych dobrych praktyk w różny sposób, poprzez występ artystyczny, prezentację multimedialna czy też wystawę. Forma będzie dowolna. Do udziału zaprosimy przedstawicieli Stowarzyszeń pracujących na rzecz rozwoju i wyrównywania szans dla dzieci i młodzieży. Przygotujemy również punkty konsultacyjne.

Mówią twórcy projektu.

Źródło: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Burchat.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2021 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl