Żaga – I Plener Rzeźbiarski

16 maja 2014   Gostycyn  Imprezy     Komentarze: 2

Tę ciekawą formę promocji gminy wymyśliło Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Burchat” działające przy gostycyńskim Gminnym Ośrodku Kultury, które a ten cel otrzymało dofinansowanie w kwocie 3 tys. zł z Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Plener o zasięgu ogólnopolskim odbędzie się w dniach 26 maja – 7 czerwca na skwerku przy Gminnym Ośrodku Kultury i wezmą w nim udział artyści z całej Polski. Przeprowadzone zostaną warsztaty dla uzdolnionej młodzieży z miejscowej szkoły i okolic.

Głównym tematem pleneru jest wykonanie rzeźb postaci związanych z „Krainą nad Trzema Rzekami”(gminą Gostycyn), które po zakończeniu projektu zostaną w na miejscu. Mają powstać między innymi takie postacie jak: św. Rozalia – od wielu lat popularyzuje się jej kult, Dziewczyna w wianku świętojańskim – jako nawiązanie do kultywowanych tradycji świętojańskich (od ponad 25 lat organizowana jest impreza kulturalna pn. Palinocka), Rybak – strażnik Gostycyna – postawiony na skraju wsi pełnić będzie rolę drogowskazu, św. Marcin – patron parafii.

Całość zakończy wernisaż połączon z Wojewódzkim Spotkaniem Teatrów Obrzędu Ludowego.

Źródło: UG Gostycyn (gostycyn.pl)

Komentarze

comments

2 komentarze

  1. Anonim / 17 maja 2014 w 10:54

    Kto daje pieniądze, ten ma żądania

  2. Anonim / 16 maja 2014 w 23:27

    Rybak – strażnik Gostycyna? Kto to wymyślił? Chyba prezes borowiackiej rybki Czerwiński.

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl