Dwóch sprawców zatrzymanych w trakcie kontroli drogowych

6 kwietnia 2017   Kęsowo  Lubiewo  Na sygnale  Tuchola     Komentarze: 0

Zatrzymaniem dwóch sprawców przestępstw zakończyły się 2 kontrole drogowe przeprowadzone w środę (05.04) na terenie powiatu tucholskiego. W godzinach rannych zatrzymany został nietrzeźwy kierujący motorowerem. Późnym wieczorem w ręce policjantów wpadł mężczyzna posiadający dopalacze.

Kierującego motorowerem funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli przed godz. 7.00 w rejonie Rudzkiego Mostu. Od zatrzymanego do kontroli 28-latka policjanci wyczuli alkohol. Wstępna weryfikacja w miejscu zatrzymania potwierdziła przypuszczenia mundurowych. Przeprowadzona w jednostce Policji kontrola stanu trzeźwości mieszkańca gm. Kęsowo wykazała, że stężenie alkoholu w jego organizmie wynosiło 0,78 prom. 28-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

O jadącym zygzakiem, na trasie Tuchola – Bysław, oplu, dyżurny tucholskiej komendy został powiadomiony telefonicznie ok. godz. 22.00. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd w Bysławiu. Kierującym okazał się 29-letni mieszkaniec gm. Lubiewo. Kontrola urządzeniem alko–blow wykazała jednak, że mężczyzna był trzeźwy. Okazało się, że powodem nietypowej jazdy były problemy zdrowotne mężczyzny. Nerwowe zachowanie kierującego skłoniło jednak funkcjonariuszy do poddania go kontroli osobistej. W jej trakcie policjanci ujawnili u mężczyzny 2 woreczki strunowe z białym proszkiem. Wg oświadczenia 29-latka zabezpieczony proszek to dopalacze. W sumie mieszkaniec gm. Lubiewo miał ich przy sobie ok. grama. Skład zabezpieczonej przez funkcjonariuszy substancji musi zostać ustalony w trakcie badań laboratoryjnych. W przypadku, gdy wykażą one w składzie obecność substancji zabronionych, mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających.

Źródło: KPP Tuchola

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2020 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl