Ćwiczenia ewakuacyjne w Bysławiu

7 maja 2014   Lubiewo     Komentarze: 0

Pisaliśmy ostatnio o dużych ćwiczeniach pod kryptonimem SÓL 2014 w Tucholi. Tymczasem w Bysławiu (gm. Lubiewo) pod koniec kwietnia (26.04) również przeprowadzono, choć na mniejsza skalę, ćwiczenia dla straży pożarnej.

O godz. 17.50 podczas mszy św. proboszcz parafii bysławskiej ks. Aleksander Ostrowski otrzymał informację, że na chórze kościoła powstał pożar i rozprzestrzenia się w kierunku wieży i dzwonnicy. Proboszcz powiadomił o tym fakcie wiernych biorących udział we mszy św. i polecił ewakuację bocznym wejściem, poinformował o tym fakcie Powiatowe Stanowisko Kierowania (PSK) PSP w Tucholi, które zadysponowało w pierwszym rzucie Jednostkę Operacyjno – Techniczną OSP Bysław. Na miejsce zdarzenia przybyły dwa zastępy OSP Bysław. Po otrzymaniu informacji od proboszcza o wyprowadzeniu wiernych z kościoła i wyłączeniu głównego włącznika prądu, kierujący akcją ratowniczo – gaśniczą polecił podanie dwóch prądów wody przez klatkę schodową na chór, oraz drugiemu zastępowi podanie prądu wody przez kościół z drabiny na chór. W związku z istniejącym zagrożeniem kierujący działaniami ratowniczymi poprosił PSK w Tucholi o zadysponowanie większych sił. PSK do akcji zadysponowało zastęp OSP Lubiewo, oraz zastęp OSP Minikowo do działań od strony drogi cmentarnej, a także OSP Bysławek w celu zbudowania punktu czerpania wody na Jeziorze Bysławskim.

Prowadzone działania zakończyły się ok. godziny 18.30. Były to ćwiczenia przeprowadzone przez druhów z OSP Bysław.

OSP Bysław dziękują ks. proboszczowi Aleksandrowi Ostrowskiemu za umożliwienie przeprowadzenia tych ćwiczeń, a także mieszkańcom za sprawną ewakuację i wyrozumiałość wobec strażaków.

Fot. archiwum

Źródło: OSP Bysław (www.osp.bysław.pl)

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2020 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl