Orkiestra OSP Bysław w Familiadzie (ZDJĘCIA)

22 kwietnia 2015   Lubiewo     Komentarze: 0

To była niespodzianka i ogromne wyróżnienie dla orkiestry – opowiada Wojciech Słupiński, opiekun Orkiestry i sołtys Bysławia. Orkiestrę Dętą z Bysławia będzie można zobaczyć w odcinku teleturnieju Familiada, który TVP 2 wyemituje 3 maja o godz. 14.00.

To jeden z odcinków specjalnych, w którym wygrana przeznaczana jest na cel charytatywny. Jej fundatorem jest firma Gzella. Walczyć ze sobą będą przedstawiciele Szkoły Głównej Straży Pożarnej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, tzw. „Szkoły Orląt”.

Odcinki specjalne rządzą się swoimi prawami. Poza walczącymi drużynami w nagraniu biorą udział goście specjalni. Fundator nagrody odcinka zaproponował, aby w programie wystąpiła orkiestra strażacka. Wskazał jednocześnie tę z Bysławia. Firma Gzella jest głównym sponsorem letnich pikników strażackich organizowanych w Bysławiu. Dwa dni przed nagraniem muzycy dowiedzieli się, że jadą do Warszawy i trzeba się przygotować do występu. Zaskoczenie dla wszystkich było ogromne. Bardzo mało czasu w którym trzeba było nauczyć orkiestrę grać kilku taktów melodii z Familiady. Problem tym większy, że n ie było gotowej orkiestracji. Na szczęście poradził sobie z nim nasz kapelmistrz – dodał Wojciech Słupiński.

Przeżycie dla wszystkich było ogromne. Zobaczyć od zaplecza powstawanie kultowego już teleturnieju i wystąpienie w nim. Poza zagraniem melodii Familaidy i innego utworu członkowie orkiestry wcielili się w role widowni żywo reagującej i dopingującej „swoich” strażaków.

„Zobaczymy, co z naszego grania ostatecznie zostanie wyemitowane” – śmiał się na zakończenie rozmowy Wojciech Słupiński.

Więcej zdjęć na profilu facebook Orkiestry TUTAJ.

Fot. nadesłane

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2020 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl