Podwójne Złote Gody w Śliwicach

26 marca 2013   Śliwice     Komentarze: 0

W ubiegłym tygodniu Urząd Gminy w Śliwicach gościł dwie pary małżeńskie obchodzące wyjątkowy jubileusz pożycia małżeńskiego. Złote Gody obchodzili państwo Maria i Stanisław Tryc ze Śliwic oraz Edyta i Zygmunt Szopińscy ze Śliwic, którym wójt Daniel Kożuch wręczył Medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie.

Dostojni jubilaci otrzymali również pamiątkowe dyplomy, upominek oraz kwiaty. Ta wyjątkowa uroczystość stała się okazją do wspomnień.

Państwo Tryc wychowali dwoje dzieci i doczekali się wnuczki oraz wnuka. Maria Tryc pracowała zawodowo jako księgowa w Gminnej Spółdzielni w Śliwicach. Stanisław Tryc pracował jako kierownik działu mechanicznego w Zakładzie Przemysłu Drzewnego w Łobodzie. Jubilacji po przejściu na emeryturę znaleźli czas na rozwijanie własnych zainteresowań. Wspólną pasją dostojnych jubilatów jest rozwiązywanie krzyżówek oraz prowadzenie przydomowego ogrodu kwiatowo – warzywnego, który jest ich chlubą.

Państwo Szopińscy wychowali czworo dzieci, doczekali się ośmioro wnucząt oraz dwoje prawnucząt. Edyta Szopińska od najmłodszych lat pracowała w Zakładzie Przemysłu Drzewnego w Łobodzie. Zygmunt Szopiński początkowo również pracował we wspomnianym tartaku, po latach zmienił jednak zajęcie na pracę w Lasach Państwowych jako drwal. Jubilaci poza pracą zawodową prowadzili również gospodarstwo rolne. Obecnie oddają się wspólnej pasji rozwiązania krzyżówek, pracy w przydomowym ogródku a przede wszystkim opiece nad wnukami.

Źródło: UG Śliwice (sliwice.pl)

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2022 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl