Chełmno nie przyniosło szczęścia (Aktualizacja)

8 stycznia 2013   Sport  Tuchola     Komentarze: 0

Sobotni (5.01) turniej ligi wojewódzkiej młodziczek nie należał do udanych dla tucholskich siatkarek MLKS Tucholanka. Tym razem to drużyna z Nakła (NTS Trójka) dominowała nad rywalkami (UKS Culmen Chełmno i MLKS Tucholanka) i po dwóch zwycięstwach awansowała do II ligi.

Tucholanki w pierwszym meczu zmierzyły się z NTS Trójką. Od początku spotkania było widać przewagę rywalek. Lepsza gra w ataku i dobra asekuracja sprawiły, że zespół z Nakła w dwóch krótkich setach rozstrzygnął mecz na swoją korzyść.

Drugi mecz był bardziej wyrównany. W pierwszej partii spotkania z Chełmnem rywalki zbudowały sobie dużą przewagę punktową, której,mimo walki, nie udało się odrobić. W kolejnym secie obie drużyny szły łeb w łeb. Dzięki dobrej zagrywce i grze w bloku Unitas pod koniec seta prowadził 24:22. Tucholanki popełniły jednak dwa błędy, co doprowadziło do remisu. Więcej szczęścia w samej końcówce miał Culmen, wygrywając seta 26:24.

Wyniki:

MLKS Tucholanka Tuchola – NTS Trójka Nakło 0:2

MLKS Tucholanka Tuchola – UKS Culmen Chełmno 0:2

NTS Trójka Nakło – UKS Culmen Chełmno 2:1

Reprezentacja Tucholi: Karolina Pawłowska (kapitan), Zuzanna Baturo, Katarzyna Ordza, Natalia Pielesiak, Adrianna Koczyńska, Angelika Karwasz, Karolina Wytrążek, Weronika Noga, Julia Januszewska, Ines Dończyk, Aleksandra Frąckowska, Agata Konkol i Wiktoria Gwizdała. Trenerzy: Karolina Dąbrowska i Marcin Suchomski.

Unitaski w kolejnej serii ligi zagrają przeciwko zespołom z Lniana (MUKS Spartakus) i Mogilna (Sokół) w IV lidze.