Dwa spektakle teatralne w Parku Zamkowym (ZDJĘCIA)

24 lipca 2020   Imprezy  Tuchola     Komentarze: 0

Wydarzenie, na wspomnienie którego uśmiech pojawiać się będzie na twarzach widzów – tych dużych i tych małych. Spektakle odbyły się w ramach projektu „Teatr w Małym Mieście”.

Pierwszy z nich to „Morskie opowieści” – spektakl familijny Teatru Łata z Poznania o lekkiej, żartobliwej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapstiku rodem z niemego kina. Przesłaniem spektaklu jest myśl, iż ciągle czegoś szukamy nie dostrzegając, że to co najcenniejsze jest tuż obok nas. Jego atutem, poza niezwykle ekspresyjną grą aktorów jest „żywa”, zmieniająca się scenografia, wprowadzająca widza w magię prawdziwego teatru. Rewelacja dla dzieci i dorosłych! Spektakl podbija publiczność w kraju i za granicą – prezentowany był na Międzynarodowych Festiwalach Teatralnych w Austrii i Palestynie.

Drugi spektakl to „Maruczella” Teatru Nikoli, “Maruczella” to pełne humoru, chociaż nostalgiczne połączenie magii kina niemego i pełnej uroku stylistyki filmów Federico Felliniego. To niezwykłe przedstawienie przenosi widza w czasie – na stary Dworzec Kolejowy, gdzie dym dawno zapomnianych parowozów zaprasza w romantyczną podróż wśród obrazów flirtów, zalotów i miłosnych uniesień. To perfekcyjne połączenie pantomimy z taneczno-komicznymi scenami wzbudza ciepłą tęsknotę za klimatem dawnych czasów.

Spektakl zdobył I nagrodę publiczności i III nagrodę jury na Warszawskim Konkursie Teatrów Ogródkowych (2005) oraz specjalną nagrodę Gubernatora Odessy na Międzynarodowym Festiwalu “Komediada 2011″ za wkład w rozwój teatru pantomimy i klownday.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2021 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl