Tuchola w nowym albumie (ZDJĘCIA)

26 stycznia 2023   Imprezy  Tuchola     Komentarze: 0

Tuchola i najpiękniejsze zakątki Polski w jednym wydawnictwie. Właśnie odbyła się premiera albumu „Tuchola Polska znana i nieznana”. To 31. pozycja na wydawniczej liście Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tucholi. Tucholę reprezentują fotografie autorstwa Andrzeja Drelicha.

W środę (25.01) w Bibliotece licznie zebranej publiczności album zaprezentowała dyrektor Hanna Szramka. Podziękowała burmistrzowi Tadeuszowi Kowalskiemu za cenną inicjatywę. Z autorem zdjęć przeprowadziła krótką rozmowę. Podziękowała również tłumaczom słowa wstępnego do albumu, autorstwa burmistrza, Marii Korytowskiej, Pawłowi Pilarskiemu i Mateuszowi Drelichowi. Wszyscy otrzymali egzemplarze nowego albumu.

W rozmowie z Hanną Szramką Andrzej Drelich wspominał swoje fotograficzne początki, fascynację pracami Chrisa Niedenthala i dlaczego z taką pasją fotografuje Tucholę.

Burmistrz, nawiązując do wspomnień fotografa, pochwalił się też swoim pierwszym aparatem fotograficznym. Opowiedział o inwestycjach, również tych planowanych, które przyczyniają się do tego, że Tuchola pięknieje. Zapowiedział również oficjalnie wydanie w przeciągu roku dużego albumu o Tucholi. Do poprzedniego fotografie przygotował Sławomir Świetlik. Nad nowym już pracę rozpoczęli Hanna Szramka z ramienia wydawcy – Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Andrzej Drelich. „Może zatytułujemy go Tuchola pięknie 2?” – snuł plany burmistrz.

Spotkaniu towarzyszyła muzyka serwowana przez Tomasza Kotowskiego. Wśród utworów zaprezentowanych w środowy wieczór znalazł się „Fotograf” z muzyka i słowami Tomasza Kotowskiego. Premierę utwór miał 8 lat temu, podczas pierwszej tucholskiej wystawy Andrzeja Drelicha. Absolutnym hitem okazał się jednak utwór przygotowany na zakończenie. Dwa tygodnie przez imprezą Tomasz Kotowski wpadł na pomysł nowego utworu o Tucholi. Od razu pomyślał, że tekst powinna napisać Arleta Nowak. Już kilka dni później tekst był gotowy, a jak powiedział Tomasz Kotowski, muzyka do takiego tekstu „napisała się sama”. „Wycieczka do Tucholi” stanie się hitem, to pewne. W środę Tomasz wykonał ją dwukrotnie. Autorzy zebrali zasłużone brawa.

Na zakończenie był czas na obejrzenie, przy lampce wina, towarzyszącej promocji albumu skromnej wystawy zdjęć Tucholi.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl