Warsztaty plastyczne z Elizą Piotrowską (ZDJĘCIA)

10 kwietnia 2016   Tuchola     Komentarze: 0

Warsztaty plastyczne dla klasy II szkoły podstawowej z Elizą Piotrowską – autorką i ilustratorką książek dla dzieci, poetką, tłumaczką języka włoskiego oraz krytykiem sztuki odbyły się we wtorek (5.04) w Filii dla Dzieci i Młodzieży pn. Kraina pana Czytalskiego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tucholi. Uczestnicy po zapoznaniu się z twórczością Elizy Piotrowskiej wykonywali portrety głównych bohaterów książek z serii o „Cioci Jadzi”. Dzieci pracowały w trzech grupach, z których każda wykonywała inną postać: Ciocię Jadzię, Zenka Pieluszkę i bratanicę Oliwię. Dzięki różnym materiałom, takim jak: farby, bibuła, kokardki, wstążki, resztki materiałów, czy guziki prace uczniów były ciekawe, różnorodne, kolorowe, zachwyciły samą Elizę Piotrowską.

Eliza Piotrowska ukończyła studia na Wydziale Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie. Obecnie mieszka

w Brazylii, współpracuje z czasopismami dziecięcymi, takimi jak „Świerszczyk”, „Mały Przewodnik Katolicki” i pismami dla dorosłych o literaturze dziecięcej jak „Guliwer”, czy „Ryms”. Jest laureatką ogólnopolskich konkursów literackich i plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych.

Zajęcia zorganizowane zostały przez Dyskusyjne Kluby Książki i sfinansowane przez Instytut Książki w Warszawie.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl