Zderzenie autobusu z mazdą

21 lutego 2014   Na sygnale  Tuchola     Komentarze: 1

W czwartek (20.02) w centrum Tucholi doszło do kolizji autobusu z samochodem osobowym. Na skrzyżowaniu ulic Świeckiej i Chopina kierujący dalekobieżnym autobusem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzył się z jadącą prawidłowo mazdą.

W autokarze jechało 10 pasażerów. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Według wstępnych ustaleń policjantów winę za stłuczkę ponosi kierowca autobusu. Ponieważ 40-letni mężczyzna nie przyjął mandatu karnego, materiały dotyczące zdarzenia wkrótce trafią do tucholskiego sądu. Tam sędzia zadecyduje o winie i ewentualnej karze dla sprawcy kolizji.

Źródło: KPP Tuchola (www.tuchola.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl)

Komentarze

comments

1 komentarz

  1. Leszek Kukla / 21 lutego 2014 w 15:44

    Bardzo ciasne skrzyżowanie dla autobusów wyjeżdżających z ulicy Chopina praktycznie ustąpić trzeba wszystkim uczestnikom ruchu na ul. Świeckiej ponieważ autobus pojazd ,który aby nie zamótł chodnika tylną częścią pojazdu na skrzyżowaniu musi pojazd nieco (wypuścic),wyjechać autobusem zajmując pas ruchu dla pojazdów z przeciwka.Ewidentna wina kierującego autobusem. Gdy przy manewrze jakimkolwiek przejeżdżasz oś jezdni dla ruchu przeciwnego musisz ustapić pierszeństwa przejazdu tym pojazdom znajdującym się na tym pasie ruchu.Kierowca zawodowy powinien to przewidzieć.

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl