Czarny wtorek na drogach powiatu (ZDJĘCIA)

5 sierpnia 2016   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Na sygnale  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

Do zdarzeń drogowych doszło we wtorek (02.08) w godzinach popołudniowych w powiecie tucholskim. Policjanci interweniowali w Płazowie, Brzuchowie, na trasach: Klonowo – Minikowo oraz Wielkie Gacno – Lińsk. We wszystkich tych przypadkach, funkcjonariusze wstępnie ustalili, że przyczyną zajścia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Do pierwszego zdarzenia doszło ok. godz. 16.00 w miejscowości Płazowo. Kierujący dostawczym mercedesem z naczepą, przy zmieniających się warunkach na drodze, nie zapanował nad autem, zjechał na pobocze, uderzył w znak „obszar zabudowany” i zatrzymał się w polu. Policjanci Ruchu Drogowego skierowani do obsługi zdarzenia nałożyli na kierującego mandat karny za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Kierujący był trzeźwy, nie odniósł żadnych obrażeń.

Mniej szczęścia miała kierująca peugeotem 306 mieszkanka gm. Lubiewo. 19-latka jadąc trasą Tuchola – Sępólno w okolicach miejscowości Brzuchowo najprawdopodobniej nie dostosowała prędkość do warunków panujących na jezdni, wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo. Policjanci posterunku w Gostycynie, którzy patrolowali ten rejon, przyjechali na miejsce zdarzenia ok. godz. 16.20, krótko po tym jak do niego doszło. Za pośrednictwem dyżurnego wezwali pogotowie oraz straż pożarną. Mimo, iż kobieta doznała obrażeń, była przytomna, a policjanci do czasu przybycia karetki utrzymywali z nią kontakt. Na miejsce zostali skierowani policjanci Ruchu Drogowego, grupy dochodzeniowo – śledczej oraz technik kryminalistki, w celu zebrania i zabezpieczenia śladów zdarzenia. Funkcjonariusze nie wyczuli od kobiety alkoholu, jednak zgodnie z procedurą pobrano jej krew do badań. 19 – latka trafiła do szpitala. W pojeździe oprócz poszkodowanej nikogo nie było.

Do kolejnego zdarzenia doszło pół godziny później na trasie Klonowo – Minikowo. Ok godz. 16.50 kierujący renault master 55 – letni mieszkaniec gm. Lubiewo uderzył w tył, jadącego przed nim, audi A4. Policjanci wezwani na miejsce kolizji wskazali, że przyczyną zajścia było nie zachowanie należytej ostrożności przez kierującego renault, przy trudnych warunkach panujących na jezdni. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na 55–latka funkcjonariusze nałożyli grzywnę w formie mandatu karnego.

Do ostatniego zdarzenia doszło ok. godz. 19.30 na trasie Wielkie Gacno – Lińsk. Kierujący Seatem Ibiza, 20 – letni tucholanin wjechał do rowu i dachował. Funkcjonariusze ustalili, że przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości młodego kierowcy do warunków panujących na drodze. Mężczyzna jadąc od strony Śliwic w pewny momencie nie zapanował nad pojazdem, wjechał do rowu a następnie dachował. Kierowca był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym otrzymał mandat karny.

Latem tego roku mamy wyjątkowo zmienną pogodę, która przekłada się na warunki panujące na drodze. Policja apeluje by w przypadku nagłych opadów deszczu kierujący zwolnili i zachowali szczególną ostrożność. Nie bez znaczenia jest też ogumienie kół. Kierujący seatem miał zimowe opony, które w letnich temperaturach mają znacznie gorsze właściwości jezdne.

Więcej zdjęć TUTAJ

.

 

Źródło: KPP Tuchola

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2021 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl