Dzieciaki na torze motocrossowym

24 października 2017   Cekcyn  Sport     Komentarze: 0

Tosia z Cekcyna nie dała szans koleżankom.

V Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego PZM w Cross Country MX Mini. Na zawodach zorganizowanych przez Łowicki Klub Motorowy Tosia startowała w klasie MX 50 wraz z 14 innymi zawodnikami. Wśród nich 4 dziewczynki: Tosia, Zuzia, Maja, Julka.

7-letnia Tosia reprezentowała WKM Więcbork i Cobra Motocross Academy. Podczas zawodów towarzyszył jej brat Maks i tata, oni czuwali nad bezpieczeństwem i przygotowaniem Tosi i jej motoru do startu.

Przed startem było kółko zapoznawcze, jest to przejazd po torze które prowadzi zawodnik na dużym motorze, w ten sposób dzieciaki mogły zapoznać się z trasą. Pierwszy start. Tosia walczyła z kolegami, ale prowadziła też nieformalną rywalizację z koleżankami. Wyścig trwał 10 minut, po starcie do pierwszego biegu Tosia była za Mają i Zuzią. W połowie wyścigu oswoiła się z piaskowym torem i zaczynała wyprzedzanie koleżanek. Po 12 okrążeniach Tosia objęła pozycje liderki w rywalizacji dziewczynek i tak przekroczyła linię mety. W generalnej klasyfikacji dojechała na 7. pozycji. Po pierwszym wyścigu był czas na analizę przejazdu, serwis motoru i odpoczynek przed drugim wyścigiem.

Drugi start. Tosia popełnia błąd na starcie i kilka mniejszych podczas wyścigu. Nawierzchnia toru była już zepsuta przez większe motory, które wcześniej pokonywały tą trasę jadąc w wyciągu Cross Country.

Tosia zaczęła gonitwę za Zuzią i Mają. Zuza zaczęła Tosi odjeżdżać, aby do niej dojść musiała wyprzedzić Majkę, łatwo nie było. Dublowani zawodnicy i koleiny utrudniały sprawę. Ale z okrążenia na okrążenia odrabiała straty na ostatnim zakręcie wyprzedziła Majkę i jako 2. z dziewczynek ukończyła wyścig. Drugi bieg w generalce na pozycji 8.

Teraz zostało podliczanie czasów, liczby pokonanych okrążeń i pozycji z obu wyścigów. Tosia po dwóch wyścigach oficjalnie z chłopakami była na pozycji 7. a nieoficjalnie najlepsza z dziewczynek.

Być może w listopadzie Tosia i jej team Cobra Motocross Academy będzie miał szansę zaprezentować się na pierwszych w Polsce Mistrzostwach Europy w Supercrossie. Impreza będzie miała miejsce 18 listopada w Ergo Arenie Gdańsk.

Tekst: Karol Rogalski
Foto: Zwykła.pl

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl