Konkurs na rodzinną palmę wielkanocną

23 marca 2014   Cekcyn  Imprezy     Komentarze: 0

Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie ogłosił konkurs, który ma propagować tradycje związane z Wielkanocą, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej. Ponadto konkurs stwarza okazję do międzypokoleniowej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm.

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają dzieci z terenu Gminy Cekcyn w wieku przedszkolnym i szkolnym. Praca konkursowa może zostać wykonana wspólnie z rodzicami, dziadkami lub rodzeństwem.

Aby wziąć udział w konkursie należy dostarczyć jedną własnoręcznie wykonaną palmę wielkanocną nie wyższą niż 1 metr. Palma może być wykonana z żywych lub suszonych roślin oraz materiałów papierniczych. Prace powinny twórczo nawiązywać do tradycyjnej palmy wielkanocnej. Nie dopuszcza się użycia sztucznych elementów dekoracyjnych ( sztuczne kwiaty, dekoracje z plastiku, itd.

Prace dostarczyć należy do dnia 7 kwietnia do Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie, ul. Szkolna 4. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w sobotę 12 kwietnia o godz. 15.00.

Prace konkursowe zostaną zaprezentowane podczas wszystkich mszy w niedzielę palmową 13 kwietnia w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Cekcynie. Ponadto wszystkie prace będzie można obejrzeć w poniedziałek 14 kwietnia. w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie. Po upływie 7 dni nieodebrane prace staną się własnością GOK Cekcyn.

Szczegółowy regulamin konkursu TUTAJ.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2023 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl