Prawdziwa troska czy przedświąteczne bicie piany?

20 grudnia 2012   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

Tucholska Solidarność wyraża zaniepokojenie trudną sytuacją Powiatu. Wyraża je od dłuższego czasu pospołu ze związkowcami oświaty. Na ile to prawdziwa troska, chęć szukania rozwiązań prowadzących do polepszenia sytuacji? W ostatnim liście do starosty Doroty Gromowskiej związkowcy spod znaku Solidarności pytają: „Czy istnieje jakiekolwiek zagrożenie dla mieszkańców Powiatu Tucholskiego w obszarze świadczonych przez Powiat usług?” (Cały tekst pisma TUTAJ) Co mają na myśli – nie wyjaśniają. Czy zawsze i z taką troską pochylają się nad problemem każdej grupy zawodowej na terenie całego powiatu? Są tacy, którzy twierdzą, że nie. Z drugiej strony ciężko wszystkich zadowolić, ale być sprawiedliwym, występując w imię solidarności wypada.

Z drugiej strony, czy Zarząd Powiatu przedstawiając swoje stanowisko wobec decyzji Ministerstwa Finansów był całkowicie obiektywny? We wcześniejszym artykule zamieściliśmy pismo Zarządu – można je znaleźć TUTAJ. Przy okazji tego artykułu prezentujemy pismo ministerialne, które dotarło do naszej redakcji pismo z Ministerstwa Finansów.

O co toczy się walka? Jedna strona chce udowodnić, że poradzi sobie z trudną sytuacją. Druga zaś atakując przekonuje, że nie ma takiej możliwości. Należy jednak wątpić, aby miała w zanadrzu plan, co dalej, jeżeli władza ustąpi. A władza, uspokaja, że wychodzi na prostą i poprawy sytuacji nie popsuje nawet brak pożyczki z budżetu państwa, choć starać się o niego nie zaprzestanie. Nieubłaganie zbliżamy się do świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Kto najbardziej ucieszyłby się z prezentu pod choinkę czy Nowy Rok, gdyby doszło do zmiany władzy? Bez względu na konsekwencje dla mieszkańców? Jedynie dla własnej satysfakcji? A może jest już ekipa gotowa przejąć stery i poprowadzić okręt po wzburzonym morzu i szczęśliwie zawinąć do portu? Kto jest gotowy do podjęcia ryzykownego przejęcia pacjenta w agonii i wrócić mu życie? A może wcale nie chodzi o życie pacjenta? Może liczy się tylko odsunięcie tych, którzy teraz są u steru władzy.

Polityka to brudna gra i ciężko jest grać w białych rękawiczkach. Tym bardziej życzymy wszystkim zainteresowanym władzą w powiecie (tym rządzącym i tym, którzy chcieliby bardzo zastąpić pierwszych), aby spojrzeli na mijający rok, swoje w nim dokonania i powiedzieli ile dobrego z ich działania mieli mieszkańcy a ile oni sami satysfakcji z dokopania przeciwnikowi politycznemu. Jeżeli przewaga będzie tych drugich uczynków – chyba nie ma się czym chwalić.

Redakcja

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2020 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl