Tucholanin na podium 14. wyścigu Grand Prix Amatorów na Szosie „Rowerem przez Polskę” (ZDJĘCIA)

22 sierpnia 2018   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Sport  Tuchola     Komentarze: 0

„W pięknych okolicznościach przyrody” drogami powiatu tucholskiego wiodła trasa kujawsko-pomorskiego wyścigu Grand Prix Amatorów na Szosie „Rowerem przez Polskę”. W ramach imprezy wyścigi odbywają się w każdym województwie. Po raz drugi organizatorzy na zorganizowanie zawodów w kujawsko-pomorskiem wybrali Tucholę.

W niedzielę (19.08) na starcie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji stanęło niemal 60 zawodników. Powiat Tucholski reprezentowało 7 kolarzy-amatorów. Trasa liczyła około 120 km. Najszybszy zawodnik pokonał trasę w niecałe 3,5 godziny. Na najniższym stopniu podium stanął tucholanin Maciej Deręgowski. 6. był Marek Siniło również z Tucholi. Cekcynianin Tomasz Palica zameldował się na mecie jako 11. Piotr Figiel z Tucholi zajął 13. miejsce. Dariusz Siciński z Tucholi zjawiła się na mecie jako 35. Janusz Zawadziński z Tucholi był 48. Janusz Wolszleger (Tuchola) sklasyfikowany został na 55. miejscu. Jak sam powiedział po wyścigu, na trasie miał problem techniczny z rowerem.
Ma mecie z poczęstunkiem czekały panie z tucholskiego Koła Gospodyń Wiejskich. Regionalne dania smakowały sportowcom. Na napój żniwiarzy skutecznie gasił pragnienie. Choć wielu pytało o jego składniki, pozostanie on tajemnicą.

Zawody odbywają się pod hasłem: rajdy dla frajdy” i przyjemność z jazdy jest celem nadrzędnym. Choć, jak przyznaje organizator cyklu Karol Koneczny, zdrowej rywalizacji nie da się uniknąć. Tym bardziej, że na najlepszych czekają nagrody. Nieduże po każdym wyścigu i te wartościowe na podsumowaniu Grand Prix. Najlepsi biorą udział w kilkunastu wyścigach i zbierają punkty licząc na czołową lokatę i nagrodę. Choć nagroda nie zrekompensuje kosztów uczestnictwa w zawodach to stanięcie na podium Grand Prix jest nie do przecenienia. Podobno bakcyla współzawodnictwa łapie się po 6,7 startach, kiedy zawodnik utrzymuje się wśród najlepszych podejmuje decyzję o starcie w pozostałych zawodach i walce o trofea. Do końca pozostały wyścigi w województwach podlaskim (8.09) i warmińsko-mazurskim (9.09).

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl