Warsztaty wakacyjne w Cekcynie

21 sierpnia 2013   Cekcyn  Imprezy     Komentarze: 0

W okresie letnim Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie przygotował ofertę warsztatów wakacyjnych. Zajęcia odbywały się w miesiącu lipcu i sierpniu od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 do 18.00. W lipcu w dniach 15 – 19 oraz 22 – 26 oraz w sierpniu w dniach 12 -16 i 19 – 23. W warsztatach brały udział dzieci z naszej gminy oraz wypoczywające w naszej miejscowości. Frekwencja była różna, od 6 do 20 dzieci w różnym wieku. Zajęcia były darmowe.

LIPIEC

15-19 Zajęcia „manualne, gry i zabawy” Przez pierwszy tydzień warsztatów wakacyjnych dzieci wykonały: kulę papierową, kartkę z wakacji metodą quillingu, roboty figur geometrycznych.

22-26 Zajęcia „taneczno-manualne, gry i zabawy”. Dzieci wykonywały zegary z talerzyków papierowych, maski zwierzątek, zakładki do książek z okienkiem – motylki, zabawy ruchowe, pocztówki z GOK-u wyklejane krepą, nauka układu tanecznego, pudełka z tektury – kolorowe wyplatanki.

SIERPIEŃ

12-16 Zajęcia „Sabat czarownic” Na kolejnych warsztatach tematycznych robiliśmy czarownice ze sznurka ekologicznego, który wykorzystuje się w rolnictwie. Sznurek trzeba najpierw pociąć na odpowiednie długości, pogrupować, namoczyć, wyczesać a potem cierpliwie łączyć wszystko w całość. Nie jest to łatwe zadanie! Do wykonania całej Czarownicy potrzeba ok 60 metrów sznurka.

19-23 Zajęcia „cyrkowe” W ostatnim już tygodniu zajęć wakacyjnych odbywają się warsztaty cyrkowe. Na początek dzieci zapoznają się z krótką informacją o cyrku, nazewnictwem i prezentacją rekwizytów. Następnie to warsztaty żonglerskie na dobry początek. Instruktor GOK uczy podstaw żonglowania różnym sprzętem oraz różne triki. Sprzęt który poznamy to: chustki, talerze, piłeczki, obręcze, maczugi, poi, kiwido i diabolo.

Galeria zdjęć dostępna na stronie facebook Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie TUTAJ.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl