Wieczór autorski Justyny Bargielskiej

21 lipca 2020   Cekcyn     Komentarze: 0

Trzecia edycja Festynu Poetyckiego Leśnej Pszczoły odbyła się w czerwcu, wówczas poznaliśmy laureata III Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Złotą Pszczołę” – Mateusza Malanowskiego.

Przypominamy, że nagroda Grand Prix w Konkursu Poetyckieim „O Złotą Pszczołę” jest wyjątkowa w skali całej Polski. Poeta ma zapewniony pobyt w siedzibie Fundacji czAR(T) Krzywogońca, podczas którego pracuje nad redakcją tomu i przygotowaniem go do druku pod opieką tutora. W tym roku tutorem jest Justyna Bargielska – poetka i prozaiczka, laureatka wielu nagród literackich.

22 lipca (środa) o 18.00 w Galerii Fundacji odbędzie wieczór autorski poetki na który serdecznie zapraszamy.

Nota biograficzna

Justyna Bargielska publikuje w wielu pismach literackich, m.in. w „Odrze”, „Ha!arcie”. Jej wiersze są tłumaczone na języki angielski, słoweński i bułgarski. Jest laureatką III edycji konkursu poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego (2001) i nagrody specjalnej VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina (2002). W 2010 roku za tomik „Dwa fiaty” otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia. Za swój prozatorski debiut Obsoletki (2010) otrzymała nominację do Paszportów Polityki oraz Nagrodę Literacką Gdynia. Książka ta znalazła się w finale konkursu o Nagrodę Literacką Nike 2011. W 2013 za „Bach for my baby” została nominowana do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej oraz do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius”. W 2014 nominowana do Nagrody Literackiej Nike za Małe lisy a w 2020 do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” za „Dziecko z darów”.

W tym roku książka „Dziecko z darów” znalazła się na liście nominacji do “Silesiusia”. Autorka jest felietonistką miesięcznika „Znak” i „Ruchu Muzycznego”, często pisze artykuły do „Tygodnika Powszechnego”.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl