Zielona Góra szczęśliwa dla Tosi Rogalskiej (ZDJĘCIA)

31 sierpnia 2020   Cekcyn  Imprezy  Sport     Komentarze: 0

Tosia rozpoczęła sezon mocnym wejściem. Wraz z kolegami z Oleje Klimowicz Racing Team (OKRT) są dobrze przygotowani i chcą walczyć o każdy punkt w wyścigach Pucharu i Mistrzostw Polski Pit Bike SM.

W Starym Kisielinie koło Zielonej Góry rozegrano niezwykle widowiskowe wyścigi Pucharu Polski Pit Bike SM.

Wyścigi Pucharu Polski odbywały się w kliku klasach, drużyna Tosi startowała w klasie Stock 90 i Pit Girls. Każdą z klas mogliśmy obejrzeć na torze dwukrotnie, łączna punktacja z dwóch wyścigów decydowała o oficjalnych wynikach zawodów.

Stock 90 to zawodnicy w wieku 8-12 lat, a w tym roku pierwszy raz z podziałem na chłopców i dziewczynki. Także nowa klasa Pit Girls startuje razem z chłopcami w Stock 90.

Dziesiątki godzin spędzonych na treningach pokazują prawdziwe przygotowanie do wyścigu. Dla nich jazda wyścigowa i ściganie na kolanie, łokciu czy też dotkniecie kierownicą asfaltu w łuku to normalna sprawa. Podczas rywalizacji dochodzi jeszcze adrenalina, prędkość, wyprzedzanie na kolanie w zakręcie i to czasami z kontaktem z innym zawodnikiem. To jeszcze dzieciaki, ale już z zacięciem sportowców z krwi i kości.

15 sierpnia w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry rozegrano I Rundę Pucharu Polski. Starty w głównych wyścigach poprzedzały treningi: dowolny i kwalifikacyjny. Team Tosi wywalczył miejsca na pierwszej i drugiej linii startowej. Na pierwszej stanął Bartosz Derek, na drugiej Tosia Rogalska i Patryk Markwitz.

Młodzi zawodnicy ścigali się na dystansie dziesięciu okrążeń. Zdecydowanym triumfatorem pierwszego wyścigu ekipy OKRT w klasie Stock 90 był Bartosz Derek, który zakończył pierwszy wyścig na 2. pozycji, Patryk Markwitz utrzymał dobrą pozycję kończąc wyścig na 4. miejscu. Tosia Rogalska pokazała bardzo dobre przygotowanie i od samego startu nie oddała pozycji liderki w klasie Pit Girls, pierwszy wyścig ukończyła na 1. miejscu. Po wyścigu chwila odpoczynku, relaks, posiłek i przygotowanie do następnego wyścigu.

Początek drugiego wyścigu zawodnicy OKRT jechali w czołówce. Bartosz Derek wiedział, że musi dąć z siebie 110 procent, aby być pierwszym na linii mety, tak samo Patryk Markwitz, który miał spore szanse na 3. miejsce. Tosia Rogalska musiała utrzymać pozycje liderki w Pit Girls, choć to nie było łatwe, bo rywalki siedziały jej na plecach. Niestety, defekt silnika w maszynie Patryka Markwitza wyeliminował go z dalszej rywalizacji. Bartosz Derek jest zakończył bieg na 4. pozycji, Tosia Rogalska długo nie mogła wyjść na prowadzenie. Jednak walczyła do końca i po emocjonującym pojedynku wyprzedziła rywalkę i jako pierwsza dziewczynka minęła linię mety.

Stock 90 Pit Girls

Klasyfikacja indywidualna zawodów.

  • Klasa Pit Girls (Stock 90)  Antonina Rogalska – 1 miejsce
  • Klasa Stock 90 Bartosz Derek – 3 miejsce.

Ponieważ to pierwsze zawody Pucharu, klasyfikacja sezonu wygląda identycznie. Tosia Rogalska pojedzie na zawody do Torunia, jako liderka.

RELACJA WIDEO

Czasy wyścigów:

  • pierwszy – 17:09 – 37:30
  • drugi 2:59:08 – 3:12:13

 

WYNIKI ZAWODÓW

Z roku na rok widać, że talent Tosi przekłada się na coraz lepsze rezultaty w zawodach. Trzeba wspierać uzdolnioną młodzież, to ona dostarcza nam emocji a dobrze pokierowana może stać się chlubą nie tylko naszego regionu ale i całego kraju zwyciężając na arenach międzynarodowych. Tosia i jej team poszukują wsparcia ze strony sponsorów, aby rozwijał się talent potrzebne jest wsparcie, również to materialne. Stąd apel do osób, które chciałyby stać się częścią sukcesów Tosi na torze i poza nim.

Na podstawie tekstu Karola Rogalskiego - – menedżera Oleje Klimowicz Racing Team
Foto: nadesłane

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl