Co otrzymali strażacy ochotnicy z naszego powiatu?

11 grudnia 2013   Aktualności     Komentarze: 0

Narzędzia hydrauliczne, motopompy pożarnicze oraz zestawy ratownictwa medycznego trafią do 67 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w regionie dzięki wsparciu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Uroczyste przekazanie motopomp w ramach projektu „Ludziom na ratunek” odbyło się 9 grudnia w Płużnicy. Narzędzia hydrauliczne przekazane zostaną w czwartek (12.12) w Choceniu, a zestawy ratownictwa 19 grudnia w Przysiersku.

Wartość przedsięwzięcia to 1,3 miliona złotych z czego ponad 1 milion to kwota dofinansowania z RPO województwa kujawsko – pomorskiego.

Przedmiotem projektu jest zakup:

  • 13 zestawów narzędzi hydraulicznych,
  • 12 motopomp pożarniczych,
  • 42 zestawów ratownictwa medycznego PSP R1.

Dwie jednostki z naszego powiatu otrzymały wsparcie w ramach tego programu. OSP Legbąd (gm. Tuchola) motopompę oraz OSP Gostycyn zestaw ratunkowy.

Lista jednostek, do których trafi sprzęt TUTAJ.

To drugi etap wyposażania Ochotniczej Straży Pożarnej w sprzęt, który podnosi gotowość bojową strażaków. Kończymy etap wyposażania jednostek OSP w motopompy i narzędzia hydrauliczne. Dodatkowo w tym roku 42 jednostki zostaną wyposażone w zestawy do ratownictwa medycznego. W ten sposób komenda wojewódzka zamknie program wyposażania wszystkich jednostek, które są w krajowym systemie ratowniczo – gaśniczym w tego typu zestawy.

Powiedział Piotr Tomaszewski, dyrektor zarządu Oddziału Wojewódzkiego Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2021 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl