Podpalacz zatrzymany

7 lutego 2018   Kęsowo  Na sygnale     Komentarze: 0

Miał podpalić samochody i piłą łańcuchową uszkodzić drzwi – za swoje czyny może usłyszeć 5 lat pozbawienia wolności.

Tucholscy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie dwóch samochodów i uszkodzenia piłą łańcuchową pary drzwi wejściowych. Wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na ponad 24 tys. zł.

W ubiegłą sobotę (3.02) dyżurny tucholskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące palących się pojazdów w miejscowości Wieszczyce (gm. Kęsowo). Natychmiast przekazał tę informację straży pożarnej oraz skierował tam patrol policji. Gdy funkcjonariusze jechali na miejsce dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie o uszkodzeniu tam drzwi wejściowych do mieszkań. Dlatego pod wskazane adresy zadysponował kolejne patrole policji. Strażacy ugasili płonące pojazdy, natomiast policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Mundurowi szybko ustalili, że sprawcą podpalenia pojazdów, jak i uszkodzenia drzwi do mieszkań piłą łańcuchową jest ten sam mężczyzna. Funkcjonariusze podczas patrolowania okolicznego terenu zauważyli podejrzewanego 35-latka, który ukrył się w drewnianej szopce. Policjanci zabezpieczyli też piłę mechaniczną. Ustalono, że nikt z osób postronnych nie odniósł żadnych obrażeń w wyniku całego zdarzenia.

Mieszkaniec gm. Kęsowo trafił do policyjnego aresztu i w poniedziałek (5.02) usłyszał cztery zarzuty dotyczące uszkodzeń mienia. Mężczyzna został umieszczony w specjalistycznym szpitalu.

Źródło: KPP Tuchola

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2020 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl