Ministerialna wizyta (ZDJĘCIA)

31 października 2014   Aktualności     Komentarze: 1

Minister MSW Teresa Piotrowska odwiedziła Tucholę.

Rozmawiała z komendantem policji Krzysztofem Bodzińskim o budowie nowej komendy. Jak podkreśliła minister, program standaryzacji komend, którego częścią jest tucholska inwestycja, obejmuje poza postawieniem budynku również jego wyposażenie. „Proszę się nie martwić, program przewiduje również wyposażenie komendy, policjanci nie przeniosą ze starej siedziby swoich biurek” – skwitowała minister. Jest nadzieja, że w przyszłym roku o tej porze komenda przy ul. Dworcowej będzie już funkcjonować. To inwestycja nie tylko dla samej policji, ale i dla społeczeństwa. Minister przyznała, że wysoko ocenia program standaryzacji komend policji i już myśli o jego przedłużeniu przynajmniej o dwa lata, tak aby objąć nim więcej jednostek policji w kraju.

Minister Teresa Piotrowska odwiedziła też burmistrza Tucholi Tadeusz Kowalskiego. Pomimo późnej w jego gabinecie spotkali się Halina Janowska – Giłka, senator Andrzej Kobiak, poseł Jarosław Katulski, jego asystentka Anna Nieżórawska, komendant PSP Tuchola Waldemar Kieszkowski, przewodniczący rady powiatu Michał Mróz, proboszcz parafii w Rudzkim Moście Wiesław Herold.

Tadeusz Kowalski pochwalił się wzorową jego zdaniem współpracą samorządu ze służbami, zarówno policją jak i strażą pożarną. Wspomniał o modelowy, jak się wyraził, rozwiązaniu funkcjonowania monitoringu miejskiego, który obsługuje właśnie policja. Minister pytała obecnego na spotkaniu komendanta PSP w Tucholi Waldemara Kieszkowskiego o wyposażenie jednostki. Komendant przyznał, że przydałby się wymiana części sprzętu na nowszy. Burmistrz wspomniał też o fenomenie w powiecie tucholskim, w którym z roku na rok przybywa strażaków – ochotników. To odwrotna tendencja niż ta obserwowana w skali kraju. Pochwali się młodzieżowymi drużynami pożarniczymi, do których wstępują młodzi ludzie.

Wszyscy zgodzili się, zorganizowanie młodzieży wolnego czasu, danie jej możliwości realizacji choćby w drużynach pożarniczych jest skuteczną metodą odciągnięcia jej od narkotyków czy innych używek. Minister Piotrowska podzieliła swoimi spostrzeżeniami na temat tzw. Przystanków PAT (Patologia a Ty) organizowanych dla młodzieży. Im więcej młodzieży uda się zaangażować w takie działania, tym mniej dramatów młodym wieku, mniej uzależnień i patologii. To nasz wspólny interes, żeby zapewnić młodzieży jak najlepszy start w dorosłe życie.

Łyżkę dziegciu do tej pełnej słodyczy beczki miodu dodał poseł Jarosław Katulski, który zauważył, że to właśnie powiat tucholski przyciąga jak magnez „plantatorów” marihuany. I nie chodzi o przydomowe uprawy kilku krzaków. Burmistrz przyznał rację i wskazał choćby na plantację około tysiąca krzewów niedaleko Rzepicznej, która odkryła policja. Wspomniał też o zatrzymanym pracowniku wydziału ochrony środowiska tutejszego urzędu, który był podejrzany o nielegalną uprawę marihuany. Do dyskusji włączył się też ksiądz Wiesław Herold, podkreślił, że Kościół również włącza się w działania profilaktyczne wśród młodzieży.

Komentarze

comments

1 komentarz

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl