Koronawirus – informacje dla Śliwic

18 marca 2020   Śliwice     Komentarze: 0

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego, w trosce o zdrowie mieszkańców władze gminy Śliwice zwracają się z prośbą o pozostanie w tym trudnym czasie w domach. Jednocześnie wszystkim osobom samotnym, starszym, niezdolnym do zaspokojenia podstawowych potrzeb, zapewnimy konieczną pomoc. Niezbędne lekarstwa oraz artykuły żywnościowe zostaną dostarczone do domu bezpłatnym transportem.

W sprawie leków prosimy dzwonić codziennie od 8.00 – 15.00 do Przychodni w Śliwicach (tel. 52 334 00 19).

W kwestii artykułów żywnościowych i innych ważnych spraw prosimy dzwonić codziennie od 8.00 – 20.00 do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej tel. 52 334 07 27 lub 531 490 091.

Osoby, które będą objęte kwarantanną otrzymają kompleksową pomoc na zasadach podanych przez SANEPID.

W przychodni w Śliwicach na czas stanu epidemicznego obowiązuje wyłącznie rejestracja telefoniczna. Należy przyjść na umówioną wizytę nie wcześniej niż 5 minut przed ustaloną godziną.
Można również otrzymać telefoniczną poradę medyczną (także w dni wolne od pracy) w godz. od 9.00 – 12.00 dzwoniąc do Przychodni (tel. 52 334 00 19).
Osoba podejrzewająca u siebie koronawirusa, w przypadku wezwania karetki pogotowia, powinna oczekiwać na przyjazd zespołu ratownictwa medycznego w odizolowanym, wietrzonym pomieszczeniu i unikać kontaktu z domownikami oraz przedmiotami codziennego użytku.

Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zakład Usług Komunalnych wstrzymują do odwołania bezpośrednie przyjmowanie interesantów. Wszystkie sprawy można załatwiać telefonicznie lub mailowo w godzinach pracy.

Urząd Gminy Śliwice tel. 52 334 07 11 lub mail: gmina@sliwice.pl

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej tel. 52 334 07 27 lub mail: gops@sliwice.pl

Zakład Usług Komunalnych tel. 52 334 00 65 lub mail: zuksliwice@onet.pl

Zakład Usług Komunalnych informuje, że nie będą spisywane liczniki wodomierzy. Opłaty za zużycie wody będą naliczane odpowiednio do poprzedniego okresu rozliczeniowego.

Targowisko gminne pozostaje nieczynne.

Policja w Śliwicach zaleca ograniczenie osobistych wizyt w posterunku i zachęca do kontaktu telefonicznego z dzielnicowym tel. 786 859 110 (111). Po dokonaniu weryfikacji zgłoszenia Mieszkańcy otrzymają informację dotyczącą dalszego postępowania.

Parafia w Śliwicach informuje, że na msze święte mogą przychodzić wyłącznie osoby, które zamawiały intencje. Odwołane zostają drogi krzyżowe, gorzkie żale i nowenna. Ksiądz proboszcz zachęca do rodzinnej modlitwy różańcowej w domach codziennie o godzinie 20.30.

Prosimy o zapoznanie się z dołączonymi zaleceniami w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych, charakterystycznych dla koronawirusa.

Pobierz informację w formacie PDF

Wójt Gminy Śliwice- Daniel Kożuch ; Dyrektor SPZOZ-Wojciech Kroplewski

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2023 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl