Sprawny jak strażak – ochotnik z gminy Śliwice!

13 czerwca 2013   Imprezy  Na sygnale  Śliwice     Komentarze: 0

Strażacy ochotnicy z gminy Śliwice walczyli o puchar wójta. 8 czerwca na stadionie sportowym w Śliwicach odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze o puchar Wójta Gminy Śliwice. Zawody przebiegały w 2 konkurencjach – sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych. W zawodach uczestniczyły wszystkie jednostki OSP z terenu gminy: ze Śliwic, Śliwiczek, Kręgu, Rosochatki, Lubocienia i Lińska.

Zawody miały na celu w szczególności mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, ocenę stanu wyszkolenia pożarniczego, popularyzację wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, przygotowanie do startu w zawodach w wyższego szczebla. Wyniki zawodów świadczą o wysokim poziomie wyszkolenia i gotowości bojowej jednostek OSP.

Za zajęcie pierwszych trzech drużyny otrzymały puchary, pozostałe jednostki pamiątkowe dyplomy, które wręczył sekretarz Gminy Śliwice Piotr Spica, przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Zieliński i prezes ZOG ZOSP Śliwice – Zygmunt Andrearczyk.

I miejsce – OSP Śliwice

II miejsce – OSP Lińsk

III miejsce – OSP Rosochatka

IV miejsce – OSP Krąg

V miejsce – OSP Śliwiczki

VI miejsce – OSP Lubocień

Sędzią głównym gminnych zawodów był st. kpt. Arkadiusz Kroll z KPPSP w Tucholi. Sędziami pomocniczymi byli druhowie z poszczególnych jednostek z terenu gminy Śliwice.

Cała fotogaleria TUTAJ.

Źródło: UG Śliwice (sliwice.pl)

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl