Koncertowy piątek w Tucholi

8 lipca 2021   Tuchola     Komentarze: 0

Spragnieni letnich wydarzeń? Mamy dobre wieści! Już w piątek (9.07) zagrają dla Was ROOMX feat. Sebastian Sikorski i zespół DARK TREE! Koncert startuje o godz. 19.00 w Parku Zamkowym w Tucholi. Wstęp wolny – jednak pamiętajcie o przestrzeganiu obostrzeń sanitarnych. Impreza pogodzi gusta zwolenników hip-hopu, popu, jak i ciężkich rockowych brzmień.

Garść informacji o wykonawcach.

ROOMX z angielskiego pokój X

W 2004 roku zaczęła się w prywatnym pokoju muzyczna historia Mateusz Straszewskiego. To w nim zaczął pisać oraz komponować co przełożyło się na wydanie w tym samym roku pierwszej płyty „Strachu kontra reszta świata” oraz pierwszego radiowego występu. To były trudne lecz bardzo motywujące początki. Pasja wygrała i od tamtego czasu powstały takie albumy jak:

  • Reaktywacja,
  • Magiczne Chwile,
  • Magiczne Chwile 2,
  • Mix i Tejp.

Jedna z najważniejszych piosenek w tamtym okresie to „Muzyczny Pomnik /DLA MICHAŁA”. Piosenka nagrana w ogromnym bólu dla tragicznej zmarłego przyjaciela. W 2016 skrzyżowały się drogi z Sebastianem Sikorskim którego zna od dziecka ponieważ uczęszczali do tej samej szkoły oraz bawili się wspólnie na jednym podwórku. Sebastian po przesłaniu swojego wykonania DEMO został na dobre z Mateuszem. W tym samym roku ukazała się już pierwsza wspólna płyta pt: „RjakArtysta”, która triumfuje do dziś w lokalnych rozgłośniach za sprawą takich przebojów jak „Coś Polskiego” , „Nad Chmurami” czy „Nadzieja”. 2018 rok -kolejny krążek i kolejne sukcesy ,a piosenki takie jak „Bez Ciebie” , „Balety” czy słynna już piosenka „MAMA” podbijają serca słuchaczy.

Dziś czas na kolejny album pt: 2020 – album z samej nazwy miał być wydany w zeszłym roku lecz ze względu na zaistniałą sytuację na świecie premiera odbędzie się w połowie lipca.

 

DarkTree.

Zespół powstał w pierwszym kwartale 2020 r. Na początku jego trzon tworzyli January Porębski (gitara) i Bartosz Straszewski (gitara basowa). Obaj znali się dobrze gdyż występowali razem przez dłuższy czas w innym zespole. Panowie postanowili założyć swój własny projekt i rozpoczęli poszukiwania innych muzyków. W Ciągu kilku miesięcy dołączyli do nich Leszek Mazur (gitara) oraz Michał Połom (perkusja). W taki sposób wykrystalizował się ostateczny skład zespołu. Projekt został nazwany DarkTree co w przybliżeniu oznacza trudne ścieżki, które musieli przejść członkowie zespołu aby móc rozpocząć swoją współpracę i razem tworzyć. W związku z tym, że zespół inspiruję się wieloma gatunkami muzycznymi, nie sposób przypiąć mu łatki kategoryzującej go w jakimś konkretnym gatunku, nie mniej jednak oscyluje on wokół szeroko pojętej muzyki rockowej. Zespół jest w trakcie tworzenia materiału na swój debiutancki album. Ich koncerty cechują się wysokim i elektryzującym poziomem ekspresji. Zespół daje z siebie wszystko za każdym razem gdy występuje na żywo.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl