Lekkostrawny muzyczny tort Cameraty (ZDJĘCIA)

12 października 2022   Tuchola     Komentarze: 0

Tucholski chór Camerata pod dyrekcją Marzenny Tyrańskiej śpiewa już 15 lat!

Przez ten czas uświetniał uroczystości patriotyczne, religijne, państwowe. Zawsze doskonale przygotowany, z mistrzowsko dobranym repertuarem. Koncerty z udziałem Cameraty to zawsze są niezapomniane przeżycia. Na koncerty z okazji narodowego święta 11 listopada Marzenna Tyrańska odkurza nieco zapomniane pieśni patriotyczne, przy tych bardziej znanych zachęca do wspólnego śpiewania. Podobnie jest z koncertami kolęd w okresie bożonarodzeniowym. W przebogatym repertuarze chóru znalazły się też dość egzotyczne utwory pochodzące z Afryki. Przy tej okazji warto przypomnieć, że chór Camerata to niejedyne „muzyczne dziecko” Marzenny Tyrańskiej. Założyła i prowadziła przez wiele lat Zespół Muzyki Dawnej Capella pro musica antiqua oraz dziecięcy zespół muzyczny Wiolinki.

W miniony piątek (7.10) chór Camerata zaprezentował się przed tucholską publicznością w jubileuszowym koncercie. Były wspomnienia, podziękowania, wspólne śpiewanie. W pewnym momencie Marzenna Tyrańska zaprosiła na scenę obecnych byłych chórzystów aby wraz z aktualny składem wykonali „Gaude Mater”. To dla wszystkich była wzruszająca chwila. Wzruszeń było więcej, gdy ze sceny wspominano nieżyjącego Romana Tyrańskiego. Czego nie było to patosu. Chór uraczył gości doskonałą muzyką, zaprosił do wspólnego śpiewania i zabawy, na co ci drudzy chętnie przystali. Zwieńczeniem wieczoru był tort jubileuszowy. To taka tradycja, którą zapoczątkowała Renata Basta, która będąc dyrektorem Tucholskiego Ośrodka Kultury przy każdej okazji fundowała chórzystom tort.

Nic nie wskazuje na to, aby koncert na 15-lecie był pożegnalnym, więc z niecierpliwością czekamy na kolejny, miejmy nadzieję w niedalekiej przyszłości, występ podopiecznych Marzenny Tyrańskiej.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl