Niezwykła wystawa piękna w drewnie zaklętego

15 listopada 2023   Imprezy  Tuchola     Komentarze: 0

17 listopada 2023 r. (piątek) o godz. 17.00 w sali wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury odbędzie się otwarcie wystawy rzeźby autorstwa Sergija Mychalczenki pt. „Wrażliwość w drewnie zaklęta”. Wystawa potrwa do 15 grudnia 2023 r.

Sergii Mychalczenko (pseudonim artystyczny Zaklinacz Drewna) w wieku 18 lat przyjechał do Polski z Ukrainy w 2010 r, aby rozpocząć studia stacjonarne na kierunku leśnictwo w Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Nie znał języka ani środowiska, ale ukończył studia z wynikiem bardzo dobrym.

Tu odkrył w sobie pasję do rzeźbienia. Jego pierwszą rzeźbą była delikatna różyczka wykonana z mydła. Kolejne prace artystyczne powstawały już w drewnie, a pierwszą z nich był Święty Sebastian.

Potem była przerwa. Nie rzeźbił przez prawie 8 lat. Na szczęście pasja powróciła do niego kilka lat temu, przekształcając się w prawdziwą miłość do rzeźby. W ciągu dwóch lat stworzył wiele wyjątkowych rzeźb, takich jak „Ostatni cień”, „Gest bliskości” czy „Koronkowy taniec duszy”. Inne jego prace to „Pojmana delikatność” oraz „Ostatni śpiew”.

Obecnie spełnia się zarówno jako leśnik, jak i rzeźbiarz w drewnie. Prowadzi także kółko rzeźbiarskie w Technikum Leśnym w Tucholi.

„Zapraszam wszystkich na uroczyste otwarcie mojej wystawy zatytułowanej „Wrażliwość w drewnie zaklęta”. Przyjdź na wystawę, a będziesz mógł zobaczyć moje pracy na żywo! I przekonać się, czy naprawdę powstały podczas zaklinania. Zachęcam serdecznie, bo żadne zdjęcie, żadne wideo nie oddaje prawdziwego obrazu moich dzieł i warto zobaczyć je na własne oczy.

Dzisiejszy świat jest przepełniony negatywnymi, złymi wydarzeniami, które powodują coraz częściej stres i smutek. Przez to cierpi nie tylko nasze ciało i umysł, ale również dusza. Uważam, że piękno potrafi uzdrowić duszę oraz dodać kolorów naszemu życiu. Dużo moich prac ma coś więcej w sobie… przedstawiają piękne, ulotne chwile, jak również niosą ze sobą jakąś głębszą myśl. Przychodząc na wystawę myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie i powróci do domu w odrobinę lepszym nastroju!”

– Sergii Mychalczenko –

Link do wydarzenia na Facebook’u.

Organizator: Tucholski Ośrodek Kultury.

Portal Tucholanin.pl jest patronem medialnym wystawy.

Plakat wystawy_Wrażliwość w drewnie zaklęta

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl