PCPR Tuchola wśród laureatów konkursu Lodołamacze

30 września 2019   Tuchola     Komentarze: 0

W Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy 16września odbyła się Regionalna Gala 14. edycji konkursu Lodołamacze.

Konkurs organizowany jest od 2006 r. przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych i jest adresowany do pracodawców, instytucji i organizacji. Ma on na celu przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem i funkcjonowaniem osób niepełnosprawnych w codziennym życiu. Tegoroczne nagrody przyznano w ośmiu kategoriach. W każdej o pierwsze miejsce i statuetkę Lodołamacza rywalizowali przedstawiciele województw kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Nasz tucholski PCPR zajął II miejsce w kategorii Instytucja.

Laureaci w Kategorii: Instytucja

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymała Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
  • II miejsce i srebrny medal – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi,
  • III miejsce i brązowy medal: Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI w Białymstoku Towarzystwo Rodziców Dzieci Specjalnej Troski- Warsztat Terapii Zajęciowej w Brodnicy.

Czujemy się bardzo dumni i wyróżnieni, że zauważa się nas na zewnątrz i znaleźliśmy się w tym konkursie na drugim miejscu w kategorii Instytucje. To ciężka praca naszego całego Zespołu oraz wszystkich osób współpracujących z nami na co dzień w obszarze pomocy społecznej. Tylko konsolidacja sił i ścisła współpraca jednostek, poradni, szkół, stowarzyszeń przyniesie trwałe, pozytywne zmiany. Bez niej działania na rzecz różnorakiej aktywizacji osób niepełnosprawnych będą rozproszone, nietrwałe i mało skuteczne. Nagroda ta to jednak również duże zobowiązanie, aby utrzymywać standardy pracy i podnosić je, dlatego życzę moim pracownikom i sobie, aby dalej ‚chciało nam się chcieć’.

Powiedziała kierownik PCPR Tuchola, która odbierała nagrodę LODOŁAMACZE 2019.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl