Pomoc dla poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy od niemieckiego Birkenfeld

30 października 2017   Tuchola     Komentarze: 0

Burmistrz niemieckiego miasta Birkenfeld Mirosław Kowalski, a prywatnie brat burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego odwiedził Tucholę w piątek (27.10). Przyjechał, aby oficjalnie przekazać informację o zorganizowanej przez siebie zbiórce na rzecz mieszkańców gminy Tuchola poszkodowanych w wyniku sierpniowej nawałnicy.

Ta wiadomość, która doszła do mnie, że taka straszna nawałnica mój rodzinny region dotknęła, nie dała mi spokoju i doszedłem do wniosku, że coś muszę zrobić. I jedną z możliwości było właśnie zwołanie zbiórki dla ofiar tej nawałnicy. Około 40 osób przekazało darowizny i wyszło w sumie 3 tys. 727 euro. Myślę, że trochę komuś będzie można pomóc. Widziałem już po zdjęciach i dzisiaj też mogłem się przekonać, że straty są bardzo duże, ale jeżeli każdy trochę by pomógł, to ta klęska, może nie będzie zapomniana, ale przynajmniej jej skutki będą zlikwidowane, albo mniej dotkliwe – podkreślił Mirosław Kowalski.

Dodajmy, że cała kwota zostanie przekazana na utworzone przez gminę Tuchola specjalne konto na rzecz poszkodowanych w nawałnicy.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2020 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl