Produkcja pralin w „Łuczniczce” dofinansowana przez Unię Europejską

11 grudnia 2013   Tuchola     Komentarze: 0

Wykorzystanie badań naukowych w opracowaniu nowych technologii produkcyjnych w kujawsko – pomorskich przedsiębiorstwach – na realizację trzech tego typu projektów trafi kolejne wsparcie rozdysponowane przez Urząd Marszałkowski ze środków z Unii Europejskiej. Uroczyste podpisanie umów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich odbyło się 9w poniedziałek (9.12) w Urzędzie Marszałkowskim.

Środki z RPO trafią na realizację projektów z zakresu wspierania przedsiębiorstw z Kujaw i Pomorza w opracowywaniu i wdrażaniu nowych technologii produkcyjnych we współpracy z uczelniami z regionu:

P.W. „Łucznika” z Tucholi – opracowanie nowej technologii umożliwiającej łatwą i wydajną produkcję wysokogatunkowych pralin likworowych. Projekt będzie realizowany we współpracy z Uniwersytetem Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy. Wsparcie z RPO WK-P to 186 tys. zł. (więcej TUTAJ).

Polmass z Bydgoszczy – opracowanie biotechnologiczne i wdrożenie do produkcji inokulantu mikrobiologicznego służącego do otrzymywania wysokiej jakości pasz. Projekt będzie realizowany we współpracy z Uniwersytetm Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kwota dofinansowania z RPO to prawie 80 tys. zł. (więcej TUTAJ).

P.W. Atelbud z Bydgoszczy – opracowanie i wdrożenie nowoczesnej technologii rozruchu silników 6kV. Projekt będzie realizowany we współpracy z Uniwersytetem Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy. Wsparcie z RPO WK-P to 600 tys. zł. (więcej TUTAJ).

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl