Utalentowani sportowcy uhonorowani nagrodami burmistrza Tucholi

30 grudnia 2020   Sport  Tuchola     Komentarze: 0

Uroczyste wręczenie nagród zawodnikom i trenerom za osiągnięcia sportowe odbyło się we wtorek (29.12) w Urzędzie Miejskim w Tucholi.

Wśród nagrodzonych zawodników znaleźli się:

Natalia Schweissing – zawodniczka MLKS „Tucholanka” w Tucholi (sekcja kręgli klasycznych). Od 2019 roku reprezentantka Polski w kategorii U18; zdobyła 3 brązowe medale w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Tucholi: w drużynie, w parach, w tandemach mieszanych – w sierpniu 2020 roku. Startuje w Super Lidze Kobiet.

Dominika Bucholc – zawodniczka MLKS „Tucholanka” w Tucholi (sekcja kręgli klasycznych). Od 2017 roku reprezentantka Polski w kategorii U18, zdobyła 2 brązowe medale w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Tucholi: w drużynie, w parach – w sierpniu 2020 roku. Startuje w Super Lidze Kobiet.

Magdalena Wysocka – zawodniczka MLKS „Tucholanka” w Tucholi (sekcja kręgli klasycznych). Zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Tucholi: w drużynie – w sierpniu 2020 roku. Startuje w Super Lidze Kobiet.

Jan Główczewski – zawodnik MLKS „Tucholanka” w Tucholi (sekcja kręgli klasycznych). Zdobył brązowy medal tandemy mieszane w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Tucholi – w sierpniu 2020 roku.

Norbert Muzolf – zawodnik MLKS „Tucholanka” w Tucholi (sekcja kręgli klasycznych). Zdobył brązowy medal sprinty mieszane w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Tucholi – w sierpniu 2020 roku.

Mikołaj Brzeziński – zawodnik Boxing Team Chojnice – Klub sportowy. Zdobył tytuł Mistrza Polski 2020 w boksie w kat. 80+kg, dwukrotny Mistrz Pomorza – 2019 r. i 2020 r., Strefowy Mistrz Polski 2020 (woj. kujawsko-pomorskie).

Nagrodami uhonorowani zostali także trenerzy:

Arkadiusz Gostomski – trener piłki nożnej w MLKS „Tucholanka” w Tucholi. Prowadzona przez niego drużyna ma na swoim koncie wiele sukcesów. W 2020 r. zdobyła I miejsce w województwie w I Lidze Młodzików starszych K-PZPN (ponad 120 zespołów).

Przemysław Podlewski – trener piłki nożnej w MLKS „Tucholanka” w Tucholi. Wśród osiągnięć są m.in. wygranie II ligi wojewódzkiej z drużyną Trampkarza C1 rocznik 2006 i awans do I ligi wojewódzkiej oraz wygranie II ligi wojewódzkiej z drużyną Trampkarza C2 rocznik 2007 i awans do I ligi wojewódzkiej.

Wnioski o przyznanie nagród za osiągnięcia sportowe rozpatrzyła Kapituła o Nagrodę „w dziedzinie sportu – osiągnięcia sportowe” w składzie: burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, zastępca burmistrza Tucholi Iwona Opoczyńska, przewodniczący Rady Miejskiej w Tucholi Krzysztof Joppek i przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Tucholi Ireneusz Wesołowski. Posiedzenie kapituły odbyło się 17 grudnia 2020 r.

Źródło: UM Tuchola

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl