Wojewódzkie obchody Dnia Turystyki w Tucholi

19 października 2017   Tuchola     Komentarze: 0

Tuchola była gospodarzem Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki. We wtorek (17.10) w Tucholskim Ośrodku Kultury uczestników święta powitał gospodarz gminy Tuchola burmistrz Tadeusz Kowalski.

„Dziękuję przedstawicielom Urzędu Marszałkowskiego, organizacji turystycznych za wybór Tucholi, jako współorganizatora i miejsce na tę piękną uroczystość. Nie ukrywam, że mamy ogromną satysfakcję, iż przed laty dwukrotnie zdobyliśmy tytuł ODKRYWCY ROKU. Mamy piękne miejsca na terenie naszej gminy, które zostały docenione. Nasza tucholska starówka, na którą państwa serdecznie zapraszam, także otrzymała cenny laur” – podkreślił burmistrz. Chodzi o przyznanie specjalnego certyfikatu w plebiscycie „Kujawsko-pomorskie perły w koronie” w 2011 roku.

Podczas uroczystości wręczono m.in. odznaczenia, wyróżnienia i podziękowania. Rozstrzygnięto również konkursy ODKRYWCA 2017 i SUPER ODKRYWCA. Przypomnijmy, że gmina Tuchola była laureatem tych konkursów w ubiegłych latach – w roku 2012 tytuł „Odkrywcy” otrzymała za zagospodarowanie terenu dawnego grodu Raciąż w kategorii „Inwestycja sprzyjająca rozwojowi turystyki”, natomiast w 2015 za organizację Wyprawy pieszo-rowerowej pn. „Na rowerze i na pieszo borowiackie szlaki cieszą” w kategorii „Działalność na rzecz popularyzacji turystyki i krajoznawstwa”.

Ogłoszono także laureatów tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na „Najlepszy Produkt Turystyczny”. Do etapu regionalnego zakwalifikowało się trzech laureatów, a wśród nich „Zajazd Fojutowo” w gminie Tuchola. Laureaci etapu regionalnego otrzymali nominację do etapu ogólnopolskiego, gdzie walczyć będą o certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej.

Wyróżnienie specjalne marszałka województwa kujawsko-pomorskiego przyznano również Konwentom Prezydentów Miast, Powiatów, Burmistrzów i Wójtów. W imieniu Konwentu Burmistrzów statuetkę odebrał burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Na zakończenie uroczystości na scenie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Młodzi Borowiacy” działający przy Szkole Podstawowej nr 3 w Tucholi.

Organizatorami Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki byli: Urząd Marszałkowski, gmina Tuchola, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna oraz Sejmik Prezesów PTTK Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Źródło: UM Tuchola

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2021 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl