Wystawa Borowiackiej Sztuki Ludowej w Tucholskim Ośrodku Kultury

28 czerwca 2023   Tuchola     Komentarze: 0

Już w lipcu salę wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury wypełni wyjątkowe rękodzieło borowiackich twórców. Oczywiście ekspozycję będzie można oglądać „biernie”, ciesząc oczy kunsztem wykonania folkowych dzieł. Jednak sztuka ludowa w dużej mierze jest sztuką użytkową, co sprawia, że wystawa będzie również gratką dla fanów wystroju wnętrz. Dla dekoratorów rękodzieło to może stać się inspiracją do wprowadzenia pod współczesne strzechy rustykalnego stylu borowiackiego. Hafty, obrusy, bieżniki, poduszki, makaty, rzeźby, wiklina, kosze, zabawki, ptaszki drewniane, malarstwo na szkle… i wiele, wiele innych! Czegóż chcieć więcej? Nic, tylko zwiedzać, podziwiać, czerpać inspiracje. A kto wie – może i zdecydować się na kupno pracy bezpośrednio od twórcy… ?

Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek (7.07) o godz. 17.00 w sali wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny. Ekspozycję będzie można oglądać do 18 sierpnia.

Wystawę zakończy finisaż/forum, podczas którego porozmawiamy z gośćmi specjalnymi na temat „Jak przenieść sztukę ludową do współczesnych wnętrz?” – 18 sierpnia (piątek), godz. 17.00, sala wystaw TOK.

Link do wydarzenia na Facebook’u.

Wystawa pod patronatem portalu Tucholanin.pl

Plakat - Wystawa Borowiackiej Sztuki Ludowej

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl