100 artystów na scenie na 100-lecie (ZDJĘCIA)

25 stycznia 2020   Aktualności  Imprezy  Tuchola     Komentarze: 0

Na ostatniej próbie na scenie było dokładnie 96 osób. To wówczas zrodził się pomysł, aby „dobić” do setki. Wówczas do artystów dołączyła Maria Ollick i Karol Grzywacz, po dokładnym rozejrzeniu się Marzenna Tyrańska zauważyła też Andrzeja Giersza i na sam koniec doliczyła siebie i tak oto powstała setka wykonawców, którzy wystąpili w piątek (24.01) na scenie Tucholskiego Ośrodka Kultury na koncercie „Tobie Tucholo” na 100-lecie powrotu Tucholi do Polski.

Skoro tylu artystów w jednym czasie znalazło się na scenie nie sposób było się nudzić. Połączone siły chórów Camerata i Imo Pectore rozpoczęły koncert „Modlitwą o pokój”. Wystąpili też laureaci tegorocznej edycji konkursu „Pro Patriae” ubogacając koncert recytacją poezji patriotycznej.

Przód sceny należał do najmłodszych wykonawców z grupy teatralnej Bajdurki, Młodych Borowiaków. Zaprezentowali tańce borowiackie oraz scenkę z borowiackiej chaty – „Borowiacki maltych”. Dobrze zagrana zabawna scenka rozbawiła do łez wielu widzów.

Był też czas wspólnego śpiewania kolęd patriotycznych. Teksty wyświetlane były na rzutniku z czego skrzętnie korzystała widownia.

Uczennice ZSLiT odegrały scenkę w której pojawiła się Maria Janta-Połczyńska. Karol Grzywacz odegrał na rogu myśliwskim hejnał Tucholi. Wszyscy zaśpiewali też piosenkę o Tucholi „Jesteś” a koncert zakończyło gromkie „Sto lat” z życzeniami kolejnych stu lat Tucholi w wolnej Polsce.

W koncercie udział wzięli

 • Chór Camerata i członkowie chóru Imo Pectore pod kierunkiem Marzenny Tyrańskiej;
 • zespół wokalny Radosna Jesień pod kierunkiem Piotra Gnypa;
 • Zespół Pieśni i Tańca Młodzi Borowiacy z SP3 przygotowany przez Dorotę Szulc i Andrzeja Giersza;
 • Zespół wokalny z SP 3 – laureat I miejsca w konkursie Pro Patriae przygotowany przez Andrzeja Giersza;
 • grupa teatralna Bajdurki z Dwójki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi działająca pod kierunkiem Ewy Kwasigroch i Hanny Oller;
 • sygnalista Karol Grzywacz;
 • uczennice z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych:
  w roli Marii Janta Połczyńskiej – Dominika Szczepańska,
  jako ziemianki pomorskie – Weronika Michałek i Kamila Ozimek,
  jako anioł wolności – Julia Rybacka;
 • laureat I miejsca konkursu „Pro Patriae” w kategorii poezja i proza patriotyczna – Kamil Kosowski ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi, przygotowany przez Małgorzatę Borkowską;
 • laureatka I miejsca konkursu „Pro Patriae” w kategorii piosenka i pieśń patriotyczna – Julia Januszewska z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi, przygotowana przez Katarzynę Gabrych.

Projekt plakatu i prezentacje na ekranie wykonała Agnieszka Joppek.
Nagłośnienie koncertu – Tomasz Kotowski
Światła – Michał Niszczak
Prowadzenie koncertu Hanna Krueger
Pomysł, scenariusz, reżyseria – Marzena Tyrańska.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2020 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl