180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieli

27 marca 2020   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

Pieniądze pochodzą z budżetu Unii Europejskiej. To kwota, której polskiemu rządowi nie udało się wydać w ramach programu operacyjnego Cyfrowa Polska. Teraz Komisja Europejska zgodziła się, aby przesunąć te środki między programami i przeznaczyć na zakup m.in. sprzętu komputerowego.

Od 1 kwietnia samorządy mogą wnioskować o pieniądze na laptopy, tablety – a jeśli jest taka potrzeba – także na mobilny dostęp do internetu. Sprzęt będzie mógł być użyczany uczniom, a po ustaniu pandemii będzie dalej wykorzystywany np. podczas lekcji.

Minister cyfryzacji Marek Zagórski zapewnia, że samorządy już mogą dokonywać zakupów,a wydane pieniądze zostaną zwrócone z funduszu programu.

Wiadomo, że gmina może liczyć na „niemniej niż 40 tys. zł”.

Aby tak szybkie wsparcie dla samorządów było możliwe konieczna była zgoda Komisji Europejskiej na przesunięcie środków między projektami. A ta była błyskawiczna – otrzymaliśmy ją w jeden dzień – mówi minister Marek Zagórski.

W Polsce funkcjonuje 2791 samorządów (gmin i powiatów). W ramach programu na jeden samorząd przypadnie średnio 64,5 tys. zł.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl