Eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju BRD 2017

26 kwietnia 2017   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

W eliminacjach powiatowych do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się 22 kwietnia w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi udział wzięli reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Powiatu Tucholskiego.

Po rozegraniu eliminacji gminnych, w turnieju na szczeblu powiatowym wystartowali uczniowie ze szkół podstawowych z Gminy Cekcyn (SP Iwiec), Gminy Gostycyn (SP Gostycyn), Gminy Kęsowo (SP Żalno), Gminy Lubiewo (SP Lubiewo), Gminy Śliwice (SP Lińsk) oraz gimnazjów z Gminy Gostycyn (Gimnazjum Gostycyn), Gminy Kęsowo (Gimnazjum Żalno), Gminy Lubiewo (Gimnazjum Bysław),  Gminy Śliwice (Gimnazjum Śliwice). Młodzież rozwiązywała test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, a potem musiała wykazać się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dużej precyzji wymagało od uczestników pokonanie rowerowego toru przeszkód oraz bezbłędne przejechanie miasteczka ruchu drogowego. Sędzią głównym zawodów była posterunkowy Dorota Nowicka, a pomagali jej policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, Komendy Powiatowej Policji w Tucholi oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi.

Wyniki turnieju:

Szkoły podstawowe:
I miejsce – Gostycyn, II miejsce – Iwiec , III miejsce – Lińsk, IV miejsce – Lubiewo, V miejsce – Żalno.

Gimnazja:
I miejsce – Gostycyn, II miejsce – Śliwice, III miejsce – Bysław, IV miejsce – Żalno

Turniej zorganizowany został przez Starostwo w Tucholi oraz Policję i Straż Pożarną, przy współpracy „Pau-mat” Zygmunt Gajewski, ZSLiT w Tucholi oraz ZAZ. Organizatorzy zapewnili ciepły posiłek i upominki dla wszystkich zawodników.

Fotorelacja TUTAJ

Źródło: Starostwo Tuchola

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2020 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl