Konkurs dla poetów

28 stycznia 2022   Cekcyn     Komentarze: 0

Fundacja czAR(T) Krzywogońca zaprasza na V Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Złotą Pszczołę” na tom poetycki. Do udziału w zapraszamy autorów, którzy ukończyli 18 lat i piszą po polsku.

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

I Etap (do 31 marca 2022)

Na konkurs należy nadesłać propozycję swojej książki poetyckiej dotychczas niepublikowanej w zwartej formie (1 egzemplarz), tematyką nawiązujący pośrednio do przyrody, w terminie do 31 marca 2022 r. na adres: Fundacja czAR(T) Krzywogońca, Krzywogoniec 53, 89-511 Cekcyn (z dopiskiem na kopercie: konkurs „O Złotą Pszczołę”). Organizatorzy proszą dodatkowo o przesłanie propozycji pocztą elektroniczną na adres mailowy: info@cz-art.org w formie jednego zwartego pliku w formacie .doc, docx lub .rtf (w temacie: konkurs „O Złotą Pszczołę”).

II Etap (do 31 maja 2022)

Spośród nadesłanych propozycji komisja konkursowa wyłoni finalistów, którzy zobowiązani będą do dostarczenia pełnego zestawu składającego się z :

  • projekt tomu poetyckiego z tytułem, plik w formacie .doc, docx lub .rtf
  • zdjęcie, plik w formacje .jpg
  • notka biograficzna, maksymalnie 10 linijek, plik w formacie .doc, docx lub .rtf

Termin nadsyłania pełnych zestawów (wyłonionych finalistów) upływa 31 maja 2022.

Zgłoszenie propozycji swojej książki poetyckiej do V Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Złotą Pszczołę” na obu etapach jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych przez Fundację czAR(T) Krzywogońca, z siedzibą w Krzywogońcu 53, 89-511 Cekcyn, w celu realizacji tego konkursu.

NAGRODY

Pierwsza Nagroda Grand Prix

Profesjonalne wydany tom poetycki przez Fundację; Statuetka Złotej Pszczoły i nagroda pieniężna w wysokości 500 złotych.

Wyjaśnienia:

Laureat jest zobowiązany do wzięcia udziału w warsztatach, które odbywają się w siedzibie Fundacji (max 5 dni w lipcu lub w sierpniu). Podczas warsztatów laureat pracuje nad redakcją tomu pod opieką tutora. Tutorem w tym roku będzie Justyna Bargielska. Wszystkie koszty pobytu podczas warsztatów pokrywa Fundacja. Zakwaterowanie w samodzielnym pokoju z łazienką. Termin warsztatów do ustalenia ze zwycięzcą.

  • Tom poetycki w nakładzie 200 egzemplarzy (z czego 150 dostaje autor).
  • Trzy wieczory autorskie. Dokładna trasa wieczorów autorskich jest definiowana indywidualnie.

Druga Nagroda: Statuetka Srebrnej Pszczoły i nagroda pieniężna w wysokości 400 złotych.

Trzecia Nagroda: Statuetka Brązowej Pszczoły i nagroda pieniężna w wysokości 300 złotych.

Nagrodę należy odebrać osobiście podczas Festynu Poetyckiego Leśnej Pszczoły ze Świętojańskim Poezjowaniem, który obędzie się 25 czerwca 2022 roku w Krzywogońcu.

Festyn Poetycki Leśnej Pszczoły ze Świętojańskim Poezjowaniem to projekt o innowacyjnym charakterze łączący poezję, tradycję słowiańską, edukację. Jego głównym zamierzeniem jest inspirowanie do rozwijania pasji literackich, historycznych, artystycznych oraz upowszechnianie kultury, zwyczajów i obrzędów słowiańskich. Ponadto celem projektu jest integracja środowisk artystycznych, akademickich i wiejskich.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl