Kto pojedzie na etap wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym?

17 kwietnia 2013   Cekcyn  Gostycyn  Imprezy  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

W eliminacjach powiatowych do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się 12 kwietnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Kęsowie udział wzięli reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Powiatu Tucholskiego.

30 uczniów ze szkół podstawowych z Gostycyna, Iwca, Kęsowa, Lubiewa, Raciąża i Śliwic oraz gimnazjów z Bysławia, Gostycyna, Śliwic i Żalna musiało wykazać się wiedzą i umiejętnościami związanymi z bezpieczną jazdą na rowerze w ruchu drogowym. Policjanci z Komendy Powiatowej w Tucholi przeprowadzili test dotyczący znajomości znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym (skrzyżowania), zasad ruchu pieszych i rowerzystów. Z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w bardzo przyjazny sposób egzaminowali uczniów tucholscy strażacy. Miasteczko ruchu drogowego uczestnicy pokonywali w dużym skupieniu, stosując się do ustawionych znaków drogowych. Także na rowerowym torze przeszkód nie był istotny czas, ale precyzja, a najlepsi rowerzyści nagradzani byli głośnymi brawami. Nad prawidłowym pokonaniem miasteczka i toru przeszkód czuwali policjanci z Komendy Powiatowej i Wojewódzkiej oraz Straż Gminna z Kęsowa.

Turniej zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe oraz Komendę Powiatową Policji w Tucholi oraz i Państwową Straż Pożarną w Tucholi, przy współpracy Gminy Kęsowo. Gospodarze szkoły w Kęsowie zapewnili ciepły posiłek, a organizatorzy napoje, słodycze oraz dyplomy i upominki dla wszystkich zawodników. Zwycięzcy otrzymali także puchary i nagrody.

Zwycięskie zespoły, które będą reprezentowały powiat na etapie wojewódzkim:

  • kategoria szkół podstawowych – Szkoła Podstawowa w Lubiewie,
  • kategoria gimnazjów – Gimnazjum w Śliwicach.

Indywidualnie etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym wygrali:

  • kategoria szkół podstawowych – Robert Czapski i Seweryn Rekowski (SP w Śliwicach),
  • kategoria gimnazjów – Patryk Dobek (Gimnazjum w Śliwicach).

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tucholi (tucholski.pl)

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl