Nadleśnictwa aktualizują zakazy wstępu do lasu

4 kwietnia 2018   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

Po zeszłorocznej nawałnicy Nadleśnictwa wprowadziły wiele zakazów wstępu do lasu ze względu na bezpieczeństwo. Ograniczenia dotyczyły większości terenów leśnych. Wraz z upływem czasu z zakazy wyłączano poszczególne leśnictwa. Prezentujemy aktualne mapy zakazów wstępu.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Zamrzenica uchyla okresowy zakaz wstępu do lasu na terenie leśnictw: Lisikąt, Wandowo. Utrzymuje okresowy zakaz wstępu do lasu na terenie leśnictw: Bruchniewo, Brzozowo, Klonia Lisikąt, Leontynowo z wyłączeniem terenu ścieżki edukacyjnej przyległej do „Wioski górniczej BUKO” w Pile, Pieńkowo, Wandowo, Sielanka.

Mapa – czerwony kolor oznacza zakaz wstępu.

Nadleśnictwo Zamrzenica zakazy wstępu 04.2018

Obecnie zakaz obowiązuje na terenie całego Nadleśnictwa Woziwoda z wyjątkiem leśnictw: Wilcze Doły, Zielony Dół, Lipowa oraz Różanek.

Mapę terenu nadleśnictwa objętego zakazem wstępu prezentujemy poniżej ( kolor czerwony).

Nadleśnictwo Tuchola zakazy wstępu 04.2018

Odstępstwa od zakaz wstępu do lasu na obszary leśne, będące w zarządzie Nadleśnictwa Tuchola.

Od dnia 1 kwietnia zostały wprowadzone odstępstwa od zakazu wstępu na tereny leśne dla poszczególnych obiektów:

  • park dendrologiczny pn. „Nad Stążką”,
  • ścieżka dydaktyczna pn. „Jelenia Wyspa”,
  • dróg leśnych udostępnionych dla ruchu kołowego: Świt – Piła Młyn, Gołąbek – Woziwoda, od drogi publicznej Świt/Szumiąca do Płazowa,

Ponadto Nadleśnictwo informuje, że zostały usunięte drzewa niebezpieczne wzdłuż dróg publicznych i dróg przeciwpożarowych przebiegających przez tereny leśne będące w zarządzie nadleśnictw.

Przed sezonem letnim zostaną udostępnione pola biwakowe Świt i Gołąbek. Obecnie trwają prace związane z porządkowaniem powierzchni po nawałnicy z sierpnia 2017 r., które potrwają do końca roku 2018. W tym okresie, w miarę postępu prac na powierzchniach poklęskowych, po stwierdzeniu braku zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi, sukcesywnie będzie znoszony zakaz wstępu na tereny leśne.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2019 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl