Poetycko w Krzywogońcu (ZDJĘCIA)

4 lipca 2021   Cekcyn  Imprezy     Komentarze: 0

Po raz czwarty poeci z całej Polski walczyli o laury w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Złotą Pszczołę”. Tomiki wierszy napływały, jury w składzie w składzie: Beata Morzyńska-Wrzosek, Beata Anna Symołon i Grażyna Wojcieszko, czytało i oceniało, aby 26 czerwca 2021 r. przyznać:

  • Pierwszą nagrodę Grand Prix: Mai Baczyńskiej za „Pióra dzikich”,
  • Drugą nagrodę Ewie Jarockiej za „zacznij zabijać kolaże”,
  • Trzecią nagrodę Justynie Nawrockiej za „dziady ojce córy”.

Podczas Festynu Leśnej Pszczoły w sobotę (26.06) laureaci dyplomy i statuetki pszczół odebrali z rąk prezes Fundacji czAR(T) Krzywogońca Grażyny Wojcieszko oraz fundatorów nagród pieniężnych.

Ogłoszenie wyników poprzedziły mini wykłady o poezji i przyrodzie dr hab. Beaty Morzyńskiej -Wrzosek oraz mgr Beaty Anny Symołon.

Specjalnym gościem imprezy był Marcin Kostrzyński. Autor filmów, obserwator przyrody. Z wykształcenia dziennikarz, leśnik. Autor kanału na YouTube ,,Marcin z Lasu” oraz wideobloga na Facebooku. Od 1994 roku pracował jako operator kamery oraz prowadzący programy o tematyce przyrodniczej dla nadawców telewizyjnych. Jest współautorem wielu filmów i cyklicznych audycji dla dzieci i młodzieży: Teleranek, Wkoło Natury, Król Zwierząt, Sówka, Leśne zwyczaje, Jedyneczka, Magazyn Przyrodniczy oraz dla widzów dorosłych: Animals, Arka Noego, Dzika Polska, Przyroda i ludzie.

Wieczorem impreza przeniosła się do amfiteatru nad jezioro. Tu już na żywo rozstrzygnięto konkurs Poetyckiego na jeden wiersz „Woda i ogień”. Poeci mogli przesłać do organizatorów jeden wiersz nawiązujący do tradycji nocy świętojańskiej. Jury zaprosiła autorów najlepszych. Ci wystąpili na żywo przed publicznością.

Wyniki III konkursu Jednego Wiersza „Woda i ogień”. Komisja konkursowa w składzie: Beata Morzyńska – Wrzosek, Beata Anna Symołon, Stefan Pastuszewski po wysłuchaniu wierszy postanowiła przyznać nagrodę Grażynie Brylskiej. Wyróżniło też Wiesława Michnowskiego.

Odbył się też konkurs na najładniejszy wianek. Warunkiem przystąpienia do konkursu było zaprezentowanie wianka przez publicznością. Nagrodę jury przyznało Patrycji Resel. Wyróżnienie zaś trafiło do Gabrieli Janiak.

Wieczorne Świętojańskie Poezjowanie nad jeziorem w Amfiteatrze w Krzywogońcu zakończył koncert w wykonaniu Sonowskiego, gitarzysty, znanego z charakterystycznego, zachrypniętego wokalu. Jego utwory, takie jak „Deszcz” czy “Dalej” podbiły serca słuchaczy, wskakując na dobre pozycje na polskich listach przebojów. Jego pierwsza płyta była nominowana do tegorocznych Fryderyków.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2023 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl