Poezjowanie i wianków plecenie w Krzywogońcu

1 czerwca 2021   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

Fundacja czAR(T) Krzywogońca zaprasza 26 czerwca od godziny 16.00 do białego rana w malownicze Bory Tucholskie, do wioski Krzywogoniec. Przed nami wyjątkowa, poetycko -muzyczna impreza, czyli Festyn Poetycki Leśnej Pszczoły połączony ze Świętojańskim Poezjowaniem nad jeziorem. Dziś zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach.

„Woda i ogień”

Do udziału w zapraszamy autorów, którzy ukończyli 18 lat i piszą po polsku. Na Konkurs należy nadesłać jeden wiersz tematyką nawiązujący do tradycji Nocy Świętojańskiej lub /i wierzeń Słowian lub/i przyrody w terminie do 14 czerwca 2021 r. na adres:

Fundacja czAR(T) Krzywogońca
Krzywogoniec 53
89-511 Cekcyn
(z dopiskiem na kopercie: Konkurs „Woda i Ogień”) i dodatkowo o przesłanie wiersza pocztą elektroniczną na adres mailowy: info@cz-art.org w formie jednego pliku.

Drugim etapem jest publicznie zaprezentowanie utworu w dniu 26 czerwca 2021r. o godz. 20.00 przed widownią zgromadzoną w Amfiteatrze w Krzywogońcu. Nagroda Grand Prix 500 złotych.

Konkurs „Na Najładniejszy Wianek”

w celu wzięcia udziału w konkursie, uczestnik musi wykonać wianek z dzikich roślin, a następnie publicznie go zaprezentować, wygłaszając 1-2 zdania na temat jego wykonania (użyte rośliny) w dniu 26 czerwca 2021r. o godz. 20.00 przed widownią zgromadzoną w Amfiteatrze w Krzywogońcu. Nagroda Grand Prix 500 złotych.

Fundacja przygotuje też wyróżnienia, dodatkowo nagrody pieniężne i rzeczowe ufundują sponsorzy. Więcej informacji na portalu fundacji www.cz-art.org

Link do konkursów http://cz-art.org/pl/ogolnopolski-konkurs-poetycki-jednego-wiersza-woda-ogien/

Na zdjęciu prezes Fundacji czAR(T) Krzywogońca Grażyna Wojcieszko.

Leśna_Pszczoła_2021_plakat

 

Świętojańskie_2021_plakat_int

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl