Powrót zimy – rośnie liczba wypadków drogowych (FOTO)

11 marca 2013   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Na sygnale  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

Pogorszenie się warunków atmosferycznych w ciągu kilku ostatnich dni zaskoczyło wielu kierowców. Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych – jezdnia może tam być szczególnie śliska. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie wyhamować.

Szczególny apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania tym bardziej ma zastosowanie.

Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

Tylko w piątek (8.03) na drogach naszego województwa doszło do 2 wypadków, w których zginęła 1 osób a 4 zostały ranne. Policjanci zatrzymali też 20 nietrzeźwych kierujących.

Najtragiczniejszy w skutkach wypadek wydarzył się w piątek (8.03) około godz. 19.15 w Krzywym Kolanie niedaleko Jezior Wielkich, w powiecie mogileńskim. Kierowca peugeota 206 na łuku drogi krajowej nr 25 zjechał na przeciwny pas drogi i zderzył się z ciężarowym manem.krzywe wypadek 08.03.2013 2 Natychmiast na miejsce skierowany został policyjny patrol i inne służby ratownicze. Okazało się, że najcięższych obrażeń doznała jadąca w peugeocie 61 – letnia kaliszanka. Niestety mimo wysiłków zespołu medycznego kobieta zmarła w karetce. Pozostałe osoby jadące osobowym autem: 73 – letni kierowca oraz 55 – i 30 – letni pasażerowie, trafili do szpitala z lekkimi obrażeniami. Wstępnie policjanci ustalili na miejscu, że opady śniegu i ujemna temperatura spowodowały, iż droga była śliska. Na łuku krajowej „25” kierowca osobówki stracił panowanie nad samochodem, który zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w przód tira.

Źródło: KPP Tuchol a (www.tuchola.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl)

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2020 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl