Świąteczne prezenty na Borowiackie Szlaki

18 grudnia 2012   Cekcyn  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

14 grudnia Powiat Tucholski przekazał część infrastruktury wykonanej w ramach projektu „Borowiackie Szlaki” właścicielom i zarządcom terenu. Wykonane prace polegały na utwardzeniu terenu miejsc postojowych, wykonaniu zadaszeń, postawieniu ławek, śmietników i stojaków na rowery. Oddana infrastruktura turystyczna służyć będzie także ochronie przyrody – dzięki niej przybywający w Bory Tucholskie turyści będą mogli zatrzymać się w przystosowanych do tego miejscach i udać się dalej wyznaczonymi szlakami, nie niszcząc terenów chronionych.

W gminie Śliwice zagospodarowano 10 lokalizacji: w Okoninach Nadjeziornych, Rosochatce, Linówku, Główce, Kręgu, Lubocieniu, Łąskim Piecu, Lipowej, Okoninach i Lisinach. Łączna wartości prawie 770 tys. zł. W Gminie Cekcyn za kwotę nieco ponad 125 tys. zł uzupełniono zagospodarowanie punktów w Cekcynie i w Trzebcinach, a na terenie Nadleśnictwa Woziwoda zagospodarowano 6 punktów leżących wzdłuż Szlaku Trzech Akweduktów.Tu wartość inwestycji wyniosła prawie 318 tys. zł. Wszystkie te punkty będą służyć nie tylko turystom, ale też mieszkańcom, dlatego też ich lokalizacje wybierane były nie przez Powiat Tucholski, ale przez władze lokalne lub zarządzających terenem.

Przekazanie infrastruktury możliwe było dzięki temu, że zarówno Lasy Państwowe jak i samorządy gminne mają w swoich celach ochronę przyrody.

Przypominamy, że projekt „Borowiackie Szlaki – kompleksowa redukcja presji turystycznej w Rezerwacie Biosfery Bory Tucholskie” w 85% finansowany jest ze środków Unii Europejskiej (w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko) , w 10 % ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a więc wkład własny Powiatu Tucholskiego wraz partnerami (Gminy Brusy i Gmina Czersk) wynosi 5%.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tucholi (tucholski.pl)

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2020 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl