To był piękny koncert (ZDJĘCIA)

28 czerwca 2016   Cekcyn     Komentarze: 0

45-lecie orkiestry Campanella. Koncert z oboistą Tytusem Wojnowiczem.

Orkiestra mandolinowa z Cekcyna znana jest nie tylko w naszym kraju. Trudno w to uwierzyć, ale gra już od 45 lat. Przewinęły się w tym czasie przez orkiestrę setki muzyków. Prowadzona obecnie przez Annę, Magdalenę i Adama Filipskich, a założona w 1971 roku przez Stanisława Fiegla, z przebogatego repertuaru wybrała utwory na wydanie jubileuszowych albumów: instrumentalnego, wokalno-instrumentalnego oraz świątecznego. W nagraniu materiału brał udział Tytus Wojnowicz – przyjaciel Campanelli, który uświetnił też niedzielny (26.06) koncert z okazji 45-lecia istnienia Orkiestry. Ten najbardziej znany polski oboista towarzyszy Campanelli od 14 lat. Gra z nią koncerty, nagrywa utwory. To niezwykłe, że ten utytułowany muzyk, grający w największych salach koncertowych świata, z najwybitniejszymi orkiestrami, znajduje czas na współpracę z, jakby nie patrzeć, amatorską Orkiestrą. Zdradził nam, że lubi przebywać w Borach Tucholskich, tutaj odpoczywać i „ładować akumulatory”. Pod pensjonatem, w którym się zatrzymał, stał piękny motocykl marki BMW, którym muzyk przyjechał do Cekcyna z Warszawy nie bacząc na kapryśną aurę.

Jubileuszowy koncert był jednocześnie promocją płyt, które ukażą się pod koniec roku. Z racji na porę roku Orkiestra nie zagrała jedynie utworów świątecznych, na te przyjdzie czas w grudniu lub styczniu. Na ten czas kierownictwo Campanelli planuje koncert bożonarodzeniowy. Anna Filipska czyni też starania, aby i tym razem zagrał na nim Tytus Wojnowicz.

A ten niedzielny koncert dostarczył wielu wzruszeń i niezapomnianych wrażeń. Prowadziła go niezastąpiona Urszula Guźlecka, która z orkiestrą związana jest od kilkunastu lat. Usłyszeliśmy zarówno utwory klasyczne, własne aranżacje przebojów filmowych jak i utwory muzyki pop.

Koncert zaplanowany był w cekcyńskim amfiteatrze, ostatecznie odbył się w kościele parafialnym.

Program jubileuszowego koncertu:

 1. PAN TADEUSZ – Wojciech Kilar, aranżacja Anna i Adam Filipscy, dyrygent Adam Filipski, solo – TYTUS WOJNOWICZ;
 2. JEDWABNY SZLAK – Kitaro, aranżacja Anna i Adam Filipscy , dyrygent Adam Filipski – solo TYTUS WOJNOWICZ;
 3. CRIMSON TIDE z filmu KARMAZYNOWY PRZYPŁYW – Hans Zimmer, solo trąbka Adam Chmara, aranżacja Adam Filipski, dyrygent Adam Filipski;
 4. HURT – z repertuaru Christiny Aquilery, aranżacja Adam Filipski, solo Katarzyna Kiełpińska, dyrygował Adam Filipski,
 5. FIELDS OF GOLD – z repertuaru Stinga – aranżacja i dyrygent Adam Filipski, solo Martyna Wegner – wokal, Robert Jaśkiewicz – gitara;
 6. MOONSHINE z filmu THE GRAND BUDAPEST HOTEL – Aleksandre Desplat – aranżacja i dyrygent Alina Ackiewicz;
 7. DZIWNY JEST TEN ŚWIAT z repertuaru Czesława Niemena – aranżacja i dyrygent Adam Filipski, solo Martyna Wegner – wokal, Robert Jaśkiewicz – gitara;
 8. OBLIVION – Astor Piazolla, solo TYTUS WOJNOWICZ, aranżacja Magdalena Filipska, dyrygent Adam Filipski;
 9. LIBERTANGO – Astor Piazolla, aranżacja i dyrygent Magdalena Filipska, solo TYTUS WOJNOWICZ, Tymoteusz Skoda – akordeon;
 10. A GROOVY KIND OF LOVE – z repertuaru Phila Collinsa, aranżacja i dyrygent Adam Filipski, solo Katarzyna Kiełpińska – wokal
 11. MOON RIVER – Henry Mancini, aranżacja i dyrygent Adam Filipski, solo TYTUS WOJNOWICZ, Martyna Wegner – wokal;
 12. MISJA – Ennio Morricone, aranżacja Anna i Adam Filipscy, dyrygent Adam Filipski, solo TYTUS WOJNOWICZ;
 13. EARTH SONG – z repertuaru Michaela Jacksona, aranżacja i dyrygent Adam Filipski, solo Katarzyna Kiełpińska – wokal;
 14. STAY WITH ME – z repertuaru Sam Smith, aranżacja i dyrygent Adam Filipski, solo Martyna Wegner – wokal;
 15. PIRACI Z KARAIBÓW – Hans Zimmer, aranżacja i dyrygent Magdalena Filipska
 16. Na bis wiązanka PIOSENKI O MIŁOŚCI – solo Martyna Wegner i Katarzyna Kiełpińska
 17. Na bis od Tytusa Wojnowicza druga część tematu Misja Ennio Morricone.

Soliści koncertu jubileuszowego:

Tytus Wojnowicz – wykonuje różnorodną muzykę – od klasycznej, poprzez filmową aż po etniczną. Tytus Wojnowicz w swojej muzyce utworom muzyki poważnej nadaje wyjątkowe, nowoczesne brzmienie. Przygodę z muzyką zaczął do gry na skrzypcach, naukę pobierał od 7 roku życia. W wieku 15 lat zaczął grać na oboju. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie oboju prof.Stanisława Malikowskiego. W 1993 uzyskał dyplom Staatliche Hochschule für Musik we Fryburgu także w klasie oboju. Koncertował m.in. w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Czechach, Słowacji, na Tajwanie, w USA (m.in. w Carnegie Hall) oraz krajach Azji i Afryki. Występował w niemal wszystkich liczących się salach koncertowych Europy. Grał wraz z Nigelem Kennedy w ramach trasy koncertowej „The Bach & Vivaldi Experience”. W latach 1996–2000 współpracował z Piotrem Rubikiem, który był producentem, aranżerem i kompozytorem większości popularnych utworów wykonywanych przez Wojnowicza w tym okresie. Od 1989 roku jest członkiem Warszawskiego Kwintetu Dętego, z którym nagrał 2 płyty. Występował także z wieloma orkiestrami, m.in. Polską Orkiestrą Radiową, Sinfonią Varsovia i Orkiestrą Filharmonii Narodowej, Concerto Avenna, Sinfonietta Cracovia, Orkiestrą Opery Kameralnej. Obecnie pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, prowadząc aktywne życie pedagogiczne. Jest założycielem i kierownikiem artystycznym grupy „Ensemble de Narol”, której członkami są także Sebastian Aleksandrowicz, Tomasz Bińkowski, Anton Birula, Władysław Kłosiewicz, Grzegorz Lalek, Hanna Turonek, Leszek Wachnik, Ania Wandtke i Sebastian Wypych. Zespół gra kameralną muzykę poważną.
Magdalena Filipska
– niezwykle utalentowana, bardzo zdolna i pracowita. Gra w orkiestrze od 21 lat. Pianistka, aranżer, II dyrygent w Campanelli, prezes zarządu w Orkiestrze, „lokomotywą” można by powiedzieć. Otwarty przewód doktorski, pracuje w Akademii Muzycznej, prowadzi żeński chór SIGMA, a także jest asystentem prof. Janusza Staneckiego i Chóru Kameralnego. Kilkukrotna laureatka stypendiów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Prezydenta Bydgoszczy. Jest współprowadzącą Orkiestrę Campanella od 2005 roku.
Martyna Wegner
 – wokalistka Orkiestry Campanella, ale także instrumenty klawiszowe, wcześniej mandolina. Jest w Orkiestrze prawie od 20 lat. Niezwykle utalentowana, obdarzona charyzmatycznym altem i niesamowitą muzykalnością. Laureatka wielu festiwali.
Katarzyna Kiełpińska – wokalistka Orkiestry Campanella. Wraca do orkiestry po urlopie macierzyńskim. Bardzo utalentowana, muzykalna.
Alina Ackiewicz – absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, współpracuje z Orkiestra od 2015 roku.
Robert Jaśkiewicz – utalentowany gitarzysta, gra w Orkiestrze 3 lata, ale ukończył Prywatne Ognisko Muzyczne TOCCATA w Cekcynie i jest bardzo dobrze przygotowany do wykonywania partii solowych w Orkiestrze.
Tymoteusz Skoda – bardzo zdolny akordeonista, przyszłoroczny maturzysta Technikum Leśnego w Tucholi, gra również w Orkiestrze Reprezentacyjnej Lasów Państwowych.
Adam Chmara – trębacz w Orkiestrze, wspiera Orkiestrę i koncertuje z nią, kiedy tylko może.

Nie sposób przy tak ważnej okazji nie wspomnieć o Annie i Adamie Filipskich, którzy od 1985 roku prowadzą Orkiestrę. Muzycy, wspaniali pedagodzy, charyzmatyczni artyści, którzy swoją pasję do muzyki przekazują dzieciom i młodzieży, zarażają muzyką kolejne pokolenia.

Orkiestra na swoim koncie na ponad 400 koncertów zarówno w Polsce jak i za granicą. Zespół liczy obecnie 44 osoby w składzie koncertowym. Skupia uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz studentów z terenu gminy Cekcyn i powiatu tucholskiego. Instrumentarium orkiestry tworzą: mandoliny, banjo, akordeony, gitary akustyczne, gitara basowa, fortepian, elektroniczne instrumenty klawiszowe, flet prosty, dzwonki, trąbka, saksofon altowy, instrumenty perkusyjne i perkusja.

Teraz czekamy na wydanie jubileuszowych albumów i świąteczny koncert z kolędami.

Więcej zdjęć TUTAJ.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2023 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl