Tytus Wojnowicz i orkiestra Campanella wspólny koncert

21 czerwca 2016   Cekcyn     Komentarze: 0

Obój Tytusa Wojnowicza z naszymi mandolinami brzmi pięknie – powiedziała nam Anna Filipska. Znają się 15 lat. Opracowali razem wiele utworów, zagrali wspólne koncerty. W 2010 roku wystąpili w Brukseli.

W tym roku orkiestra mandolinowa Campanella założona przez Stanisława Fiegla obchodzi jubileusz 45-lecia. Od 1985 roku prowadzi ją małżeństwo Anny i Adama Filipskich. Przez lata uzbierało się na ich koncie wiele prestiżowych nagród muzycznych, zagrali wiele koncertów, również za granicami naszego kraju.

Letni Festiwal Organowy 2014 Tytus Wojnowicz Jan Bokszczanin 27.07.2014-11Z okazji jubileuszu orkiestra zaprasza na koncert z towarzyszeniem mistrza oboju Tytusa Wojnowicza. Usłyszymy na nim wiele utworów, które muzycy przygotowali na jubileuszowe płyty, które ukażą się pod koniec roku. Materiału mamy tyle, że postanowiliśmy wydać trzy albumy. Materiał jest już nagrany, wymaga jeszcze dobrego masteringu – zdradziła Anna Filipska. Pierwszy album z muzyką instrumentalną będzie składał się z dwóch płyt. Na nim usłyszymy obój Tytusa Wojnowicza. Drugi album zawierać będzie utwory wokalno-instrumentalne. Trzeci jest świąteczny bożonarodzeniowy. W jego nagraniu również brał udział Tytus Wojnowicz.

Jubileuszowy koncert odbędzie się w Amfiteatrze w Cekcynie w niedzielę (26.06), o godz. 20.00. W razie niepogody koncert odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury. W jego trakcie usłyszymy utwory przygotowane na jubileuszowe płyty.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2023 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl