Wielkanoc na drogach województwa

2 kwietnia 2013   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Na sygnale  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

Kujawsko – pomorscy policjanci, podobnie jak w całej Polsce, przez święta Wielkiejnocy prowadzili wzmożone kontrole na drogach. Jak każdego roku to okazja do spotkań z bliskimi, stąd na trasach wielu podróżujących. Pomimo, że na drogach naszego regionu doszło do jednego śmiertelnego wypadku, to możemy powiedzieć, że weekend ten był bezpieczniejszy niż w zeszłym roku. Niestety nie obyło się bez pijanych kierujących, choć w tym roku było ich znacznie mniej niż w ubiegłym.

„Bezpieczny weekend” rozpoczął się w piątek i trwał do poniedziałku (29.03 – 01.04). Przez wszystkie dni mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników dróg.

Funkcjonariusze kontrolowali prędkość pojazdów, a także ich stan techniczny. Sprawdzali również trzeźwość kierujących. Zwracali uwagę czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach nie zabrakło także nieoznakowanych radiowozów z wideo rejestratorami.

Od piątku do poniedziałku (29.03 – 1.04.13) na drogach naszego regionu doszło do 3 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 4 zostały ranne.

Pomimo, że podobnie jak w ubiegłym roku doszło do jednego śmiertelnego wypadku, to tegoroczny świąteczny weekend w naszym województwie był bezpieczniejszy. Wówczas policjanci odnotowali 12 wypadków i 16 rannych.

Niestety, również i na drogach naszego regionu, podobnie jak w cały kraju, nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących. Pocieszający jest fakt, że w porównaniu z ubiegłym rokiem było ich aż o 41 mniej!

W tym roku policjanci zatrzymali 78 pijanych kierujących, natomiast w 2012 aż 119.

Źródło: KWP Bydgoszcz (www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl)

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2020 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl