Z dziećmi i młodzieżą o cyberprzestępczości (ZDJĘCIA)

26 października 2016   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Na sygnale  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

Warsztaty przeznaczone dla dzieci i młodzieży, przybliżające zagadnienia bezpieczeństwa w sieci oraz funkcjonowanie numeru alarmowego 112 potrwają do 14 grudnia. Spotkania są pokłosiem przeprowadzonej niedawno Konferencji Interdyscyplinarnej, która poświęcona była w/w tematyce. Zajęcia prowadzą specjaliści z Urzędu Wojewódzkiego, Centrum Powiadamiani Ratunkowego w Bydgoszczy oraz pracownicy i funkcjonariusze Policji. Spotkania odbywają się w ramach funkcjonowania „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań – Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”. Przedsięwzięcie powstało z inicjatywy tucholskiego PCPR oraz Starostwa Powiatowego, zaś Komenda Powiatowa Policji w Tucholi włączyła się do działań na zasadzie partnerstwa.

Zajęcia prowadzą, obok pracowników i funkcjonariuszy Policji, specjaliści z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko – Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy.

Pierwsze spotkania odbyły się w dniach 18 – 19 października w Sali Multimedialnej Książnicy Miejskiej w Tucholi i wzięło w nich udział ok. 300 gimnazjalistów. Kolejne odbyły się dzisiaj i wzięło w niej udział ok. 340 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi.

Podczas zajęć młodzi ludzie mogli dowiedzieć się na temat cyberprzestępczości i bezpieczeństwa w sieci. Tą tematykę przybliżyli gimnazjalistom Ireneusz Ruszczyk z Zespołu Łączności i Informatyki oraz st. sierż. Bartosz Wiese z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Wykroczeń, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.

Zasady funkcjonowania numeru 112, mające na celu podniesienie świadomości młodzieży w zakresie korzystania z numeru alarmowego, zostały zaprezentowane przez: Małgorzatę Wysocką –Brunka – kierownika Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Szymona Borkowskiego – operatora CPR oraz Piotra Kozłowskiego – kierownika Oddziału ds. Organizacji, Logistyki i Współpracy.

Założeniem programu jest przeprowadzenie zajęć z dziećmi i młodzieżą z wszystkich szkół na terenie powiatu tucholskiego. Najbliższe odbędą się 27 i 28 października. Przedsięwzięcie potrwa do 14 grudnia.

Źródło: KPP Tuchola

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2020 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl