Zrób zdjęcie na Orliku i wygraj rower!

25 marca 2013   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 1

Weź udział w konkursie fotograficznym „Mój Orlik”. Autorzy najlepszych zdjęć prezentujących aktywność sportową na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”otrzymają rowery turystyczne. Fotografie należy przesłać do 20 kwietnia.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy województwa kujawsko – pomorskiego. Zgłoszenie przesłane w formie elektronicznej (na adres a.golebiewski@kujawsko-pomorskie.pl) może zawierać maksymalnie 3 zdjęcia. Fotografie powinny mieć dynamiczny charakter i uwzględniać osoby korzystające z orlika w celach sportowych. Regulamin konkursu TUTAJ.

Kujawsko – pomorskie jest w krajowej czołówce regionów uczestniczących w programie. Pod względem liczby orlików jesteśmy trzecim regionem w kraju, a co czwarty Orlik w Polsce powstał w naszym województwie. W ramach wszystkich pięciu edycji programu (2008-2012) w Kujawsko-pomorskim powstanie w sumie 213 kompleksów sportowych. Będą z nich korzystać mieszkańcy 111 gmin, a swojego „Orlika” będzie miało 77 procent gmin w regionie.

Samorządy lokalne otrzymują wsparcie na budowę „Orlików” ze środków Urzędu Marszałkowskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Marszałkowska dotacja na budowę każdego z nich to 33 procent wartości inwestycji (maksymalnie 333 tysiące złotych). W ciągu pięciu lat samorząd województwa przeznaczył na ten cel ponad 70 milionów złotych.

Na podstawie: www.kujawsko-pomorskie.pl

fot. Wojtek Szabelski/freepress.pl

Komentarze

comments

1 komentarz

Dodaj komentarz

© 2024 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl