„Żurawina z Borów” najlepszym pomysłem na biznes (ZDJĘCIA)

24 marca 2015   Cekcyn  Gostycyn  Kęsowo  Lubiewo  Śliwice  Tuchola     Komentarze: 0

W minioną środę (18.03) uczennice technikum ekonomicznego w Tucholi (Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych): Wiktoria Augustyńska, Anna Borta i Agnieszka Maluchnik uczestniczyły wraz z opiekunem Karoliną Stanek w międzyszkolnych rozgrywkach konkursu z przedsiębiorczości w Bydgoszczy.

Dziewczęta stanęły przed nie lada wyzwaniem. Musiały zaprezentować swój pomysł na przedsiębiorstwo produkcyjne. Promowały i zachwalały właściwości zdrowotne przetworów z żurawiny. Przygotowały również degustację. Komisja mogła poznać smak soku żurawinowego, żurawiny suszonej oraz musu żurawinowego z miodem i orzechami.
Silnym akcentem prezentacji, który wywarł na jurorach największe wrażenie, były borowiackie stroje i nawiązanie w uzasadnieniu pomysłu do tradycji regionalnych. Dziewczęta podkreślały, że przetwory z żurawiny mogłyby się stać wizytówką naszego regionu. Zaproponowały również aktywizację lokalnego środowiska poprzez stworzenie na terenie Borów Tucholskich „Wioski Żurawinowej” z szansą dofinansowania z UE.

Po prezentacjach grupy rozwiązywały zadania praktyczne, m.in. bilans, zadanie problemowe z prawa pracy i test wiedzy z dobrych manier. Na koniec przedstawiciel każdej grupy musiał przekonać komisję konkursową, dlaczego właśnie jego zespół miałby otrzymać dofinansowanie do zakładanej firmy.
Po podsumowaniu punktów okazało się, że wśród sześciu zespołów tucholski był najlepszy. Dziewczęta w nagrodę otrzymały wysokiej klasy dyski przenośne, książki podróżnicze oraz dyplomy.
Zespół wraz z opiekunem serdecznie dziękuje Pani Mariannie Weilandt za wypożyczenie strojów i cenne rady.

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

© 2022 Tucholanin.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by WordPress | Made by: jahudesign.pl